Novinka

Nelegální láska k filmům nyní legálně online

  • 17. 02. 2021, 07:42

 

Králové videa, úspěšný česko-slovenský dokument, jehož cestu po kinech zastavil nouzový stav, se konečně vrací, a to v rámci osmi exkluzivních online projekcí ve virtuálním kinosále Edisonline. Zde nás v druhé polovině února v osmi večerech čeká příběh o tom, jak několik lidí riskovalo, aby z ciziny dovezlo novou kulturu a nové filmy, aby je zprostředkovali a šířili mezi českými obyvateli.

 

Trailer Králové videa

 

Dokument oblíbený jak u diváků, tak u kritiky, nás jako pomyslný DeLorean vezme zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy, filmy se nakupovaly na černých burzách a hromadně se pořádaly domácí videoprojekce. Tvůrci dohledali mnoho dabérů, pirátů, distributorů, kteří nabízejí svůj pohled a své zážitky z dob rychlodabingu a nelegálního převážení videokazet a jejich distribuci v Česku i na Slovensku. Kromě rozhovorů a příběhů je film doplněn zábavnými ukázkami s legendárními překlady jak názvů filmů, tak samotného textu. Film tak nabízí mnoho historek, vtipných i těch vážnějších, u kterých divák, který dobu zažil, nostalgicky zavzpomíná, těm mladším zábavnou formou přiblíží dobu, kdy jejich rodiče neměli jinou možnost se na zahraniční filmy podívat.

 

Králové videa se tak příští dva týdny vždy ve 20.00 od čtvrtku do neděle objeví ve virtuálním kinosále videotéky Edisonline. „Jelikož jsme dostávali mnoho podnětů od diváků a fanoušků, že film nestihli v kinech, rozhodli jsme se jej na osm večerů promítnout v našem virtuálním kinosále. Tím divákům simulujeme návštěvu kina, ale z pohodlí jejich domova. Od 18. do 22. a od 25. do 28. února nás tak vždy v osm večer čeká online promítání Králů videa. Film nepůjde zastavit a přetočit a bude dostupný pouze v ten čas,“ popisuje princip virtuálního kinosálu kreativní ředitel Film Europe Dominik Hronec.

 

Úspěšnost dokumentu dokládají pozitivní recenze, ale také nominace na dvě prestižní ceny – Ceny české filmové kritiky a Trilobit či cena diváků na slovenském festivalu Cinematik. „Cena diváků nás velmi těší! Dokument natočili filmoví nadšenci pro filmové nadšence, takové ocenění je teda obrovským zadostiučiněním,“ na cenu reaguje slovenský producent Igor Kovács.

 

Vstupenka do virtuálního kinosálu stojí stejně jako návštěva v kině, tedy 155 Kč. K tomu však diváci ke každé zakoupené vstupence získají zdarma 14denní přístup do videotéky Edisonline, kde nyní naleznou více než 300 špičkových festivalových filmů a 2 TV kanály.

 

Vstupenky jsou k dostání na www.edisonline.cz/services

 

 

PR manager:

Karolína Soukupová

Karolina.soukupova@filmeurope.cz

+420 608 636 339