Novinka

Drama o dánském fotografovi Danielovi v kinech!

  • 27. 02. 2020, 11:08

Diváci, kterým předpremiéra snímku režiséra Neilse Ardena Opleva utekla na lednové přehlídce SCANDI, se konečně dočkají. Danielův příběh se na plátnech kin rozsvítí již dnes, 27.února!

 

 

Jako důstojné uvedení, který si tento silný příběh určitě zaslouží, jsme připravili v našem kině Edison Filmhub výživný doprovodný program. Naše pozvání přijal odborník na Blízký východ Ing. Břetislav Tureček, který divákům přiblíží problematiku konfliktu v oblasti Sýrie. Inženýra Turečka doplní reportérka a dokumentaristka Jarmila Štuková, která má s focením v Sýrii bohaté zkušenosti. Projekce začíná v pátek 28. února v 19 hodin a debata s hosty na ní plynule naváže.

O tom, jak silně film s diváky rezonuje, svědčí i výsledky udílení cen Dánské Akademie Robert Awards 2020. Její porota odměnila Esbena Smeda za jeho až mrazivě přesvědčivý výkon v titulní roli Daniela cenou za Nejlepšího herece v hlavní roli. Ocenění získala i Danielova sestra, kterou ztvárnila šarmantní Sofie Torp a připsala si tak na účet cenu za Nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Film Vidíš měsíc, Danieli tak není jen nadmíru dobře řemeslně zpracovaný celovečerní zážitek, ale i opravdu silný příběh o víře a přátelství. Značný vliv na autenticitu zachycených událostí má bezesporu i intenzivní spolupráce se skutečným Danielem Ryem. Hercům ochotně zprostředkovával inspirativní vhledy do charakterů jednotlivých postav a sdílel s nimi své vzpomínky.

Scénář filmu vyšel z knižní předlohy novinářky Puk Damsgard, které si všiml druhý režisér Anders W. Berthelsen: „Slyšel jsem rozhovor s Puk a vycítil, o jak silný příběh víry a naděje se jedná – protože jím hrdinové prochází absolutně bez nenávisti,“. K tomu dodává Oplev:  „Nejvíce mě na tom celém příběhu fascinovalo, jak oba hrdinové – Daniel i James – necítili vůbec žádnou zášť vůči svým věznitelům. To bylo hlavním motivem, který jsem chtěl ve filmu zdůraznit. Nenávist je dnes tak všudypřítomná.“

 

Drsný příběh s ušlechtilým poselstvím a geniálními hereckými výkony natočený podle skutečných událostí. Svědectví o tom, co prožil mladý dánský gymnasta a fotoreportér Daniel Rye v zajetí příslušníky Islámského státu po dobu třinácti měsíců. Od konce února ve všech dobrých kinech.

Hrajeme zde!

 

Česká distribuční premiéra: 27.2. 2020

 

Odkazy a další informace:   

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=bpyfHb9TtOQ
 

Web: https://www.filmeurope.cz/movies/1026-vid-m-s-c-danieli

login: press@filmeurope.cz

heslo: filmeurope2018

 

Foto a media pack: https://fecz.capsa.cz/ 

login: fecz
heslo: filmeurope2017