Objednat projekci O filmu

Violette

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel
Onyx Vision Total Film

Violette

MFF Toronto 2013
MFF Haifa 2013 - cena Zvláštní uznání
Francie, Belgie 2013 do 15 let nevhodné 139min.
  • 26. 02. 2015
  • Biografický
  • Drama

„Její tvorba byla odvážná a stala se inspirací pro mnoho generací spisovatelů.”

Francouzský režisér, scénárista a herec Martin Provost se zapsal do hlubšího povědomí diváků svým v pořadí třetím filmem Séraphine. Příběh nevinné, čisté a upřímné dívky, která se díky svému výjimečnému talentu dostane do víru „velkého světa“, který ji pomalu ale jistě začne pohlcovat, je až znepokojivým odrazem života Violette Leducové. Jakoby Séraphine a Violette byly sestry.

 

Violette Leducová se narodila na počátku minulého století jako nemanželské dítě. Dívka, která celé dětství trpěla nízkým sebevědomím, se utíkala do světa literatury, který jí skýtal jistou útěchu a možnost seberealizace. V poválečném Saint-Germaindes-Prés potkává Violette Simone de Beauviorovou, slavnou spisovatelku a feministickou ikonu, ke které Violette zahoří, žel, neopětovanou láskou. Nicméně díky Simone a podpoře Maurice Sachse se z nemilované a přehlížené dívky stává uznávaná a obdivovaná spisovatelka, jež ovlivnila další generace autorů. Violettina autobiografie La Bâtarde (1964) se pak stala doslova bestsellerem.

 

Nadšené kritiky filmu Violette nešetří chválou pro Emmanuelle Devosovou, která dodala hlavní postavě upřímnost, otevřenost a bezbřehé charisma. Na Mezinárodním filmovém festivalu v Haifě byl snímek oceněn cenou Zvláštního uznání a na Cinemanii získal Cenu diváků.

Martin Provost Emmanuelle Devos, Sandrine Kiberlain, Olivier Gourmet, Catherine Hiegel, Jacques Bonnaffé
Martin Provost,
Marc Abdelnour,
René de Ceccatty
Yves Cape
Hugues Tabar-Nouval
Ludo Troch

Galerie