Objednat projekci O filmu

Tři srdce

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel
Onyx Vision Total Film

Tři srdce

(Trois coeurs)

MFF Benátky 2014
Francie 2014 do 15 let nevhodné 106min.
  • 05. 02. 2015
  • Drama

„Nebezpečný milostný trojúhelník”

Tvorba francouzského filmového režiséra, který začínal jako asistent Bernarda Borderieho na jednom z dílů Angeliky, je oslavou žen s jejich nezměrnou svůdností, křehkostí i odhodlaností. Ve filmu Tři srdce Benoît Jacquot tento matriarchální svět doplňuje o výrazný mužský prvek a rozehrává tak vzrušující a podmanivý příběh milostného trojúhelníku.

 

Za osudovým setkáním Marca se Sylvií stojí jednoduchá věc – zmeškaný vlak. Prozářená noc francouzského provinčního městečka pak vybízí k příjemné procházce a nezávazné konverzaci dvou dosud cizích lidí. Bylo by však škoda nevyužít této až neuvěřitelné harmonie, která mezi oběma panuje. Ideálním místem na další rendez-vous je pak Paříž. Zamilovaného Marca však zradí jeho vlastní srdce a vinou nenadálého infarktu schůzku nestihne. Bez kontaktu a iniciálů těžko najde ženu svých snů. Ve svém pátrání po osudové ženě Marc potkává jinou: Sophii. Netuší, že Sophie je Sylviinou sestrou, a tak se znovu setkávají. Jejich jedinečná harmonie stále přetrvává… ale je již příliš pozdě…    

 

Nominace na Zlatého lva, kterou Benoît Jacquot získal na MFF v Benátkách, je již čtvrtou účastí tohoto filmaře v hlavní soutěži festivalu. Cizí mu však nejsou ani soutěžní sekce filmových přehlídek v Berlíně, Cannes či Karlových Varech.

Benoît Jacquot Charlotte Gainsbourg, Catherine Deneuve, Chiara Mastroianni, Benoît Poelvoorde
Julien Boivent,
Benoît Jacquot
Julien Hirsch
Bruno Coulais
Julia Gregory

Galerie