Objednat projekci O filmu

Láska na první boj

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Láska na první boj

(Les combattants)

MFF Cannes 2014 - cena FIPRESCI
Francie 2014 do 15 let nevhodné 98min.
  • 28. 05. 2015
  • Komedie
  • Romantický

„V armádě jde o život, v lásce o přežití.”

Láska na první boj je celovečerním debutem francouzského režiséra Thomase Cailleyho, který svým předcházejícím krátkým filmem Paris Shanghai (2010) zaznamenal obrovský mezinárodní úspěch. I ve své dlouhometrážní prvotině zobrazuje nečekanou „srážku“ a společnou cestu dvou diametrálně odlišných postav, které tak posouvají hranice svých možností.

 

Zdá se, že Arnaud stráví pokojné léto v kruhu své rodiny, kolegů z práce a nejbližších přátel. Jednoho dne si však všimne krásné, ale drsné Madeleine, ztělesňující čistou energii a neustálý pohyb, která ho svým nevhodným a někdy násilným jednáním záhadně přitahuje. Mírumilovný Arnaud bere věci tak, jak jsou, naopak Madeleine neustále s něčím bojuje a překonává samu sebe. Jejím snem je podstoupit armádní výcvik a Arnaud se rozhodne ji v tom podporovat a chránit, čímž se jeho stereotypní život převrátí vzhůru nohama. Nic však nevyjde podle jejich plánu, protože vzájemně nepatří do svých rozdílných světů. Jediným východiskem je vytvořit si nový.

 

Cailleyho příběh o lásce a přežití, ale i o cestě z reality do světa snů a fantazie, okouzlil diváky i filmové kritiky na MFF v Cannes roku 2014 a hned po své mezinárodní premiéře získal Cenu FIPRESCI, Cenu Label Europa Cinemas, C.I.C.A.E. Award a hlavní cenu SACD Prize v sekci Directors' Fortnight. A kromě toho byl na prestižním canneském festivalu nominován na Zlatou kameru a Queer Palm. 

Thomas Cailley Adèle Haenel, Kévin Azaïs, Antoine Laurent, Brigitte Roüan, William Lebghil
Thomas Cailley,
Claude Le Pape
David Cailley
Lilian Corbeille

Galerie