Objednat projekci O filmu

Láska je dokonalý zločin

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Láska je dokonalý zločin

(L’amour est un crime parfait)

MFF Toronto 2014
Festival francouzského filmu 2014
Francie, Švýcarsko 2013 do 15 let nevhodné 111min.
  • 19. 03. 2015
  • Drama
  • Komedie
  • Thriller

„Soukromé lekce literatury nepřináší vždy jen dobré studijní výsledky.”

Bratři Arnaud a Jean-Marrie Larrieuovi se nakazili filmovým virem již v dětství od svého děda, který točil své vlastní 16mm filmy. Od té doby nepustili kameru z ruky a vytvořili tak mnoho krátkometrážních i celovečerních filmů. Při natáčení mrazivého mysteriózního thrilleru Láska je dokonalý zločin sáhli po ověřené spolupráci s energickým a všestranným Mathieuem Amalricem, se kterým již dříve vytvořili oceňované snímky Les Derniers jours du monde (2009) a Un homme, un vrai (2003).

Horské oblasti mezi Švýcarskem a Francií skýtají nejen panensky krásnou krajinu, ale také netušené možnosti ukrýt pod závějemi sněhu nežádoucí důkazy. Marc, profesor tvůrčího psaní na Univerzitě v Lausanne, má pověst proutníka a Barbara je jednou z řad studentek, které jeho kouzlu podlehly. Po společně strávené noci dívka záhadně zmizí a Marc se tímto vývojem událostí nezdá býti vůbec pobouřen. Do města přijíždí nevlastní matka Barbary, Anna, která se snaží na vlastní pěst zjistit, co se oné noci stalo. Marcova nonšalance a jaksi záhadné charisma jsou nebezpečnými zbraněmi, kterým mnoho z žen nedokáže odolat. Policie však neustává ve svém pátrání a možná ani Anna není tím, kým se zdá být.

Snímek natočený podle románu Philippa Djiana, Incidences, přináší divákům až hitchcockovské napětí brilantně vykreslené zápletky. Příkladná výprava plná kontrastů ladí s působivými exteriéry a břitkou elektronickou hudbou.

Arnaud Larrieu,
Jean-Marie Larrieu
Mathieu Amalric, Karin Viard, Maïwenn, Sara Forestier, Denis Podalydes
Arnaud Larrieu,
Jean-Marie Larrieu,
Philippe Djian (knižní
předloha)
Guillaume Deffontaines
Caravaggio
Annette Dutertre