Objednat projekci O filmu

Když zvířata sní

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Když zvířata sní

(Når dyrene drømmer)

MFF Cannes 2014 - Týden kritiků
MFF Atény 2014 - Cena města Atény
Dánsko 2014 do 15 let nevhodné 84min.
  • 06. 08. 2015
  • Drama
  • Horor
  • Mysteriozní

„Všichni znají pravdu - kromě ní.”

Severský horor Když zvířata sní se vyznačuje nejen poutavým originálním příběhem a bohatě vykreslenými postavami, ale především vynikajícími výkony zkušených i začínajících herců. Ústřední ženskou postavu ztvárnila mladá talentovaná herečka Sonia Suhlová, která si za roli bestiální Marie vysloužila pochvalu filmových kritiků i nadšené ohlasy diváků. Také na adresu režiséra Jonase Arnbyho, který svůj celovečerní debut uvedl na MFF v Cannes v rámci Týdne kritiky, nešetřili filmoví recenzenti chválou a uznáním.

 

Devatenáctiletá Marie, outsiderka v ostrovní komunitě, žije sama se svými rodiči. Nemá nikoho, komu by se mohla svěřovat, kromě Daniela, mladého muže okouzleného její divokou povahou. Místní lidé však mají z dívky obavy, neméně pak z její matky, která je upoutána na invalidní vozík, trpící záhadnou chorobou. Když Marie zjistí, že se její tělo mění – na její hrudi a zádech roste hustá srst – začne pátrat po odpovědích vztahujících se k utajované rodinné minulosti. Po něčem, co bude mít nedozírné následky pro ni i pro celou rodinu – a také na volbu, kterou musí učinit.

 

Pustá skalnatá krajina Jutska zahalená do úchvatné palety mořských barev, doprovázená tradičními folkovými melodiemi, dává tušit neotřelý a sebejistý hororový thriller. Když zvířata sní, není radno je rušit. Bývají pak agresivní.

Jonas Alexander Arnby Lars Mikkelsen, Jakob Oftebro, Sonja Richter, Gustav Dyekjær Giese, Mads Riisom, Stig Hoffmeyer
Rasmus Birch
Niels Thastum
Mikkel Hess
Peter Brandt

Galerie