Objednat projekci O filmu

Jimmyho tančírna

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Jimmyho tančírna

(Jimmy's Hall)

MFF Cannes 2014 - nominace na Zlatou palmu
Velká Británie, Irsko, Francie 2014 do 15 let nevhodné 106min.
  • 07. 05. 2015
  • Drama
  • Historický

„Provinil se tím, že dal druhým možnost snít.”

Před vypuknutím Irské občanské války otevřel oddaný a odvážný aktivista Jimmy Gralton na irském venkově taneční sál, kde se lidé mohli vzdělávat, bavit, diskutovat, sportovat a hlavně tancovat. Popularita Jimmyho tančírny rostla a postupně se stala místem revolučních myšlenek, rozvíjení talentů, svobody a splněných snů. Její volnomyšlenkářská reputace však upoutala pozornost státu a církve, což přinutilo Jimmyho utéct ze země a proslavenou tančírnu zavřít.

 

Po deseti letech neustálého cestování se Jimmy vrací do rodného Irska, kde se však znovu střetává s chudobou, omezováním osobní svobody i kultury. S podporou své první lásky se rozhodne svou slavnou tančírnu znovu otevřít a opět dát lidem naději snít. Bez ohledu na to, co to může způsobit.

 

Film Jimmyho tančírna, který byl v roce 2014 nominován na Zlatou palmu na MFF v Cannes, natočil mezinárodně uznávaný anglický režisér Ken Loach (Kes, 1969; Zem a svoboda, 1995; Andělský podíl, 2012). Držitel čestného Zlatého medvěda za celoživotní dílo z MFF Berlín 2014 se mezinárodně proslavil levicově orientovanými sociálními dramaty o boji utlačovaných lidí za svobodu. A Jimmyho tančírna není výjimkou. Vypráví podmanivý příběh muže, bojujícího za nezávislost a touhy svých blízkých. 

Ken Loach Barry Ward, Simone Kirby, Jim Norton, Francis Magee, Aisling Franciosi
Paul Laverty
Robbie Ryan
George Fenton
Jonathan Morris

Galerie