Objednat projekci O filmu

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě

(En duva satt på en gren och funderade på tillvaron)

MFF Benátky 2014 - Zlatý lev
Švédsko, Norsko, Francie, Německo 2014 do 12 let nevhodné 100min.
  • 16. 04. 2015
  • 13. 11. 2016
  • Drama
  • Komedie

„Brilantně absurdní příběhy o lidském žití.”

Jako moderní Don Quijote a Sancho Panza, tak Sam a Jonathan, dva cestující prodejci s drobnými cetkami, nás vezmou na kaleidoskopickou toulku lidskými touhami. Na výlet, který nám ukáže krásu jednotlivých momentů lidského života, malichernost druhých, humor i tragédii, které se skrývají uvnitř každého z nás, majestátnost života či lidské slabiny. S panoramatickým výhledem poukazuje holub ze své ptačí perspektivy na lidský stav. Opeřenec je ohromen lidmi – jejich aktivitami, pošetilostmi, pýchami a nervozitou, kterým se snaží porozumět a pochopit je.

 

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě je třetím závěrečným filmem Anderssonovy trilogie o lidském bytí, ve které se tvůrce snažil vytvořit napětí mezi banalitami a podstatnými věcmi, mezi komickým a tragickým – ukázat protichůdnost a dynamickou povahu existence, zatímco formuje myšlenku, že lidský druh potenciálně směřuje k apokalypse, ale také že její výsledek máme ve svých rukách.

 

Na nejstarším mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách Anderssonův Holub překvapil, dojal a hluboce zapůsobil na porotu, která mu udělila nejvyšší ocenění – Zlatého lva. Švédský mistr komediální absurdity, Roy Andersson, dokáže ve svých filmech vnést humor i do tak bolestivých věcí, jakými jsou smrt, stárnutí, nezaplacené dluhy či neopětovaná láska.

Roy Andersson Holger Andersson, Nils Westblom, Charlotta Larsson, Viktor Gyllenberg, Lotti Törnros
Roy Andersson
István Borbás,
Gergely Pálos
Alexandra Strauss

Galerie