Objednat projekci O filmu

My jsme nejlepší!

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

My jsme nejlepší!

(Vi är bäst!)

Göteborg Film Festival 2014 - Lorens Award
Guldbagge Awards 2014 - Nejlepší make-up, Nejlepší scénografie
MFF Benátky 2013
Zlín Film Fest 2014
Švédsko, Dánsko 2013 do 12 let nevhodné 102min.
  • 12. 03. 2015
  • Rodinný

„Punk's not dead! Život stojí za to!”

Jeden z nejvýraznějších švédských režisérů, často označovaný i za nejroztomilejšího filmového rebela, se mezinárodně proslavil dvěma půvabnými sociálními satirami Láska je láska (1998) a Společně (2000), ale i tragickým dramatem Lilja (2002) o bezradnosti dospívající mládeže nechané napospas krutým pravidlům moderní společnosti. Ve snímku My jsme nejlepší! se opět vrací k tématům outsiderství, rebelie i vzájemného mezigeneračního neporozumění a vytváří vzletné komediální drama o nesmrtelnosti punku.

 

Dvě 13leté dívky Bobo a Klara vyrůstají ve Stockholmu 80. let a cítí se přehlížené vlastními rodiči. Jsou osamělé, naštvané, jen tak se potloukají po ulicích a rozhodnou se založit punkovou kapelu, i navzdory tomu, že neumí hrát na žádný hudební nástroj.  V místním mládežnickém klubu “vymlátí“ z nástrojů hrůznou píseň o hodinách tělesné výchovy a záchraně dětí v Africe, ale stále to není ono. Když se však k nim přidá slušná a věřící Hedvig s výjimečným hudebním talentem, jejich kapela i hudba náhle dávají smysl. Konečně mohou s punkovými účesy zvítězit nad sexistickými a nechutnými kluky, vyfintěnými koketními holkami a trapnými rodiči.

 

Zábavný a milý film o dospívání a síle přátelství získal mnoho cen a nominací na mezinárodních filmových festivalech v Bnátkách, Göteborgu, Philadelphii, Tokiu či v Reykjavíku a v roce 2014 ho ocenili i doma národními švédskými cenami Guldbagge za Nejlepší make-up a Nejlepší scénografii. 

Lukas Moodysson Mira Barkhammar, Mira Grosin, Liv LeMoyne, Anna Rydgren, David Dencik
Lukas Moodysson,
Coco Moodysson (komiks)
Ulf Brantås
Hans Möller
Michal Leszczylowski

Galerie