Objednat projekci Přehrát film O filmu

Magické stříbro - Hledání kouzelného rohu

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel
CSFD Edison
Edisonline

Magické stříbro - Hledání kouzelného rohu

(Blåfjell 2 - Jakten på det magiske horn)

Norský mezinárodní filmový festival v Hausgesunde - nominace na Nejlepší dětský film roku 2011
Norsko 2011 přístupné 85min.
  • 13. 11. 2014
  • Fantasy
  • Rodinný

„I skřítkové mohou zažít velká dobrodružství.”

Norský režisér Arne Lindtner Nass divákům v roce 2011 přinesl volné pokračování dětské filmové pohádky Magické stříbro (2009), kterou režírovala dvojice tvůrců Roar Uthaug a Katarina Launing. Tak jako první část, i Nassův fantazijní snímek má všechny atributy potřebné k tomu, aby zaujal velké i malé diváky.

Po nekonečně dlouhém podzimním spánku se modří skřítci probudili do té nejchladnější zimy, jakou kdy zažili. Malé údolí s hospodářstvím, kde žijí červení skřítci, je ohroženo obrovským ledovcem. Lidé už údolí opustili a červení skřítci budou muset brzy udělat totéž. Dokáže královna Modrá růže pomoci Drengovi, králi červených skřítků? Královna Modrá růže věří dávné pověsti o magickém modrém rohu, který dokáže změnit počasí. Před dávnými lety byl roh ukryt v útrobách Šedé hory. Když se ho královně podaří najít, bude moci změnit počasí a nechat ledovec roztát. Ale modří skřítkové nesdílejí její odhodlání a s plánem naopak nesouhlasí. Když byl totiž roh použit naposled, způsobil katastrofu. Navzdory protestům se ale Modrá růže a Drenge vydají na výpravu za legendárním rohem.

Působivé a výtvarně podmanivé filmové dobrodružství bylo na Norském mezinárodním filmovém festivalu v Hausgesunde nominováno na Nejlepší dětský film roku 2011. Magické stříbro - Hledání kouzelného rohu je natočeno ve 2D i 3D verzi s českým dabingem.

Arne Lindtner Næss Ane Viola Andreassen Semb, Johan Tinus Austad Lindgren, Toralv Maurstad, Elsa Lystad, Per Christian Ellefsen
Thomas Moldestad,
Gudny Ingebjørg Hagen
Kjell Vassdal
Magnus Beite
Wibecke Rønseth

Galerie