Objednat projekci O filmu

Oranžová láska

Přílohy

Partneři

Cinema Film Europe Channel
Filmserver FDb.cz
Radio1 Svět filmu
Onyx Vision Muzika CS
Doku CS Kino CS

Oranžová láska

(orANGELOVE)

MFF Black Nights Tallin 2007 - Grand Prize (nominace)
Ukrajina 2006 do 15 let nevhodné 84min.
  • 11. 07. 2013
  • Milostné drama

„Jejich city jsou jako oheň. Jejich láska je jako hra. Jejich setkání... byl omyl.”

Mladý režisér Alan Badoev ve svém celovečerním hraném debutu rozehrává hru na život a na smrt a zkoumá hranice vášnivé a osudové lásky, která má přežít cokoliv na světě.

Dva neznámí mladí lidé, unikající před bouřkou, naskočí do staré tramvaje. On sotva lapající dech v pomačkaných obnošených šatech a bosý. Ona, štíhlá rusovláska s velkým pouzdrem na violoncello a též bosá. On je úspěšný fotograf a neúnavný cestovatel a ona zase nadějná a věčně snící studentka konzervatoře. Tito dva doposud neznámí lidé se do sebe zamilují. Zdá se, že je nic nedokáže rozdělit, a tak přijímají zvláštní nabídku umírajícího muže, hledajícího zamilovaný pár na pronájem jeho honosného podkrovního bytu s jídlem a se vším, co je k životu potřeba. Jejich láska by však měla být tak silná, že pár přežije pouze v přítomnosti svého partnera – až do majitelovy smrti. Pokud to dvojice dokáže, přejde byt automaticky na ně. Zamilovaný pár vstoupí do prostranného bytu, odstřihne telefon, odstraní zvonek u dveří a zbaví se všeho, co by je mohlo spojovat s vnějším světem. Tajemný list však rozpoutá sérii událostí, během nichž zjistí, že není všechno takové, jak se na první pohled zdá.

Obrazově podmanivý snímek byl v roce 2007 nominován na Hlavní cenu Grand Prize na Filmovém festivalu Black Nights v Estonsku, v Tallinu.

Alan Badoev Olga Makejeva, Alexej Čadov
Alan Badoev,
Olga Krzhichevskaya
Yaroslav Pilunsky
Zeljko Marasovich
Alan Badoev

Galerie