Objednat projekci O filmu

Off Beat

Partneři

Radio1 Cinema
Filmserver Film Europe Channel
Onyx Vision FDb.cz
Svět filmu

Off Beat

Švýcarská filmová cena 2012 - nominace na nejlepší kameru
Švýcarsko 2011 do 12 let nevhodné 95min.
  • Drama

„Všechno špatné, všechno dobré.”

Švýcarský režisér Jan Gassman se na filmové scéně představil mezinárodně úspěšným a mimořádně podmanivým dokumentem Chrigu (2007) o mladém chlapci, bojujícího o holý život se smrtelnou rakovinou. Ve svém hraném debutu se zaměřil na hip-hopovou subkulturu a drsnou realitu mladých a naivních hip-hoperů. Snímek byl v roce 2012 nominován na Švýcarskou filmovou cenu (Schweizer Filmpreis) v kategorii nejlepší kamera a vypráví příběh 26-letého hudebníka Lukase a jeho mladšího bratra Samiho.

Lukasova kariéra hudebníka a hip-hopera pomalu, ale jistě pohasíná. Ani jeho 46-letý producent Mischa, s nímž měl utajený milenecký vztah, ho už nechce podporovat ve snaze prosadit se na hip-hopové scéně. Začne se však zajímat o Lukasova 16-letého bratra, který se může stát novým hudebním zázrakem. Lukasovi se začne hroutit celý svět. Nenávist vůči bratrovi i bývalému milenci se však brzy změní na obavy, aby jeho bratr neskončil na stejné sebedestruktivní cestě jako on sám.

Film odkrývá temné zákoutí švýcarské hip-hopové scény a kromě surového dokumentárního stylu snímek vyniká i obsazením skutečných raperů.

Jan Gassmann Hans Jakub Mühlethaler, Manuel Neuburger, Domenico Pecoraio, Vesna-Maria Garstick, Marlise Fischer
Max Fey,
Jan Gassmann
Ramon Giger
Jonas Leuenberger (KWEST),
Hans-Jakob Mühlethaler
(CHOCOLOCOCOLO)
Jan Gassmann,
Max Fey