Novinka

Slitování a další snímky Film Europe v předpremiéře na Festivalu francouzského filmu

  • 06. 11. 2019, 14:43

SLITOVÁNÍ, YAO, BÍDNÍCI, BEZSTAROSTNÁ DÍVKA A REBELKY

Pět filmů z distribuce Film Europe, z toho čtyři v předpremiéře, uvede Festival francouzského filmu

 

22. ročník Festivalu francouzského filmu (20. – 27. 11. Praha, 21. -11. – 1. 12. regiony) uvede v předpremiéře čtyři tituly z distribuce film Europe, a další připravované i starší snímky.

Kriminální drama SLITOVÁNÍ, s Leou Seydoux v jedné z hlavních rolí, je novodobá varianta na „Zločin a trest“ v podání zkušeného režiséra Arnauda Desplechina (Králové a královna, Ismaelovy přízraky…). Jedné vánoční noci ve francouzském Roubaix musí policejní šéf Daoud a zelenáč Louis vyřešit násilnou vraždu starší ženy. Shodou okolností ve vazbě skončí dvě sousedky oběti – mladé milenky Claude a Marie…

Tahákem dojemné rodinné komedie YAO je známý herec Omar Sy, který ve filmu Philippa Godeaua ztvárnil slavného francouzského herce senegalského původu, jenž poprvé přijíždí do země svých předků, a náhoda ho svede dohromady s jeho dětským fanouškem. Tato náhoda pak oběma zněmí náhled na život a promění jejich dosavadní hodnoty.

BEZSTAROSTNÁ DÍVKA režisérky Rebeccy Zlotowski vypráví příběh dospívání jedné nezkušené a druhé až příliš zkušené dívky, odehrávající se v prosluněném prostředí Francouzské riviéry… Snímek získal Cenu pro nejlepší francouzsky mluvený film v sekci Directors' Fortnight (Quinzaine des Réalisateurs) na MFF Cannes.

Tragikomedie REBELKY v hlavních rolích s Cécile De France a Yolande Moreau, vypráví o třech smolařkách snažících se konečně urvat ze života to, co si zaslouží. Nebývá to ale jednoduché.

Dále bude na FFF uveden francouzský kandidát na Oscara – drama z prostředí gangů pařížského předměstí BÍDNÍCI. Debutový snímek režiséra Ladj Lyho získal na MFF Cannes zaslouženě cenu za režii.

Ze starších snímků bude na festivalu promítána komedie VĚRNÍ NEVERNÍ režiséra a herce Louise Garrela, MODLITBA Cedrika Kahna a další…

PODROBNOSTI O FILMECH
SLITOVÁNÍ
Režie: Arnaud Desplechin Hrají: Roschdy Zem, Lea Seydoux, Sara Forestier, Antoine Reinartz Vánoční noc v Roubaix.

Policejní šéf Daoud projíždí městem, ve kterém se narodil. Vypálená auta, násilná přepadení… Tváří v tvář chudobě, podvodům a úzkosti, Daoud pozná, kdo lže a kdo říká pravdu. Louis je nováček z policejní akademie, který nedávno přibyl do Daoudova týmu. Je mladý, nešikovný a nechá se snadno zmást. Daoud a Louis jsou konfrontováni s vraždou staré ženy. Vyslýchány budou dvě mladé ženy – Claude a Marie – zcela bez prostředků, alkoholičky, milenky…. Film byl uveden v Hlavní soutěži festivalu v Cannes.
Více viz: https://www.filmeurope.cz/movies/1015-slitov-n
Distribuční premiéra 21. 11. 2019 

YAO
Režie: Philippe Godeau
Hrají: Omar Sy, Gwendolyn Gourvenec, Lionel Louis Basse, Fatoumata Diawara

Třináctiletý Yao žije ve vesnici na severu Senegalu a je ochotný udělat vše pro to, aby se mohl setkat se svým hrdinou, kterým je Aby si mladý Yao splnil svůj sen, naplánuje útěk a sám překoná 387 kilometrů, které ho dělí od hlavního města. Herec je dojatý jeho odhodlaností a rozhodne se doprovodit chlapce zpět domů. Na prašných a nejistých senegalských cestách však Seydou pochopí, že se přibližuje nejen k chlapcově vesnici, ale zároveň ke svým kořenům...
Více viz: https://www.filmeurope.cz/movies/997-yao
Distribuční premiéra 12. 12. 2019

BEZSTAROSTNÁ DÍVKA
Režie: Rebecca Zlotowski
Hrají: Clotilde Coureau, Nuno Lopes, Mina Farid, Zahia Dehar, Benoît Magimel

Naïmě je rovných 16 a letos v létě se bude muset rozhodnout, co chce od života, pokud ho nechce prošvihnout. Když se objeví její o pár let starší sestřenice Sofie s úžasným tělem a nebezpečně svůdným životním stylem, Naïma se vrhá vstříc létu plnému nezapomenutelných setkání… Sluncem zalitá Francouzská riviéra je kulisou pro hravý, intimní a intenzivní příběh dospívání. Snímek získal Cenu pro nejlepší francouzsky mluvený film v sekci Directors' Fortnight (Quinzaine des Réalisateurs) na MFF Cannes.
Více viz: https://www.filmeurope.cz/movies/1016-bezstarostn-d-vka
Distribuční premiéra: 28. 11. 2019

REBELKY
Režie: Allan Mauduit
Hrají: Cécile De France, Yolande Moreau, Audrey Lamy

Sandra, bývalá miss Nord-Pas-de-Calais, nemá práci ani vzdělání. Vrací se bydlet k matce. Začíná pracovat v místní konzervárně, ale musí odmítat návrhy svého nadřízeného. Nešťastnou náhodou způsobí jeho smrt. Nehodě jsou přítomny dvě další dívky. Když se chystají zavolat pomoc, najdou ve skříňce mrtvého tašku plnou peněz. A v tu chvíli jim začínají problémy. (synopse: Festival francouzského filmu)
Více viz: https://www.filmeurope.cz/movies/1020-rebelky
Distribuční premiéra: 5. 12. 2019

BÍDNÍCI
Režie: Ladj LY
Hrají: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djebril Zonga, Steve Tientcheu

Stéphane se nedávno připojil ke zvláštní kriminální jednotce v Montfermeilu, na předměstí Paříže. Spolu se svými kolegy Chrisem a Gwadou - oběma zkušenými členy týmu - rychle postřehne zvyšující se napětí mezi sousedními gangy. Když se v průběhu zatýkání ocitnou na útěku, dron zachytí každý jejich pohyb, každou akci… Film inspirovaný vzpourami z roku 2005 zasadil režisér Ladj Ly do současného Montfermeilu, stejného místa, kde se odehrávali slavní Bídníci Victora Huga v roce 1862. O více než 150 let později je podobnost mezi dnešní rozzlobenou mládež v mikinách a Gavrochem, hlavní postavy Bídníků, více než zřejmá…
Více viz: https://www.filmeurope.cz/movies/1012-b-dn-ci
Distribuční premiéra: 30. 1. 2020


Oficiální internetové stránky festivalu: www.festivalff.cz Facebookové stránky festivalu: www.facebook.com/festivalff
Festival se koná v osmi partnerských kinech: v kinech sítě Europa Cinemas (Praha - Kino 35 Francouzského institutu, Lucerna, Světozor, Brno – Scala, České Budějovice – Kotva, Hradec Králové – Bio Central, Ostrava – Minikino) a v Edison Filmhubu v Praze.

Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem.

Vstupné na festivalové projekce činí 120 Kč.

Další info a foto k filmům FILM EUROPE: http://www.filmeurope.cz/ zaregistrujte se nebo se přihlašte pod jménem press@filmeurope.cz, heslo filmeurope2018

Kontakt
Hedvika Petrželková
PR Manager Film Europe
V Jámě 1 | 110 00 | Prague +420 773 803 428
hedvika.petrzelkova@filmeurope.cz 

Martin Mažári PR
assistant Film Europe
V Jámě 1 | 110 00 | Prague +420 777 200 493
artin.mazari@filmeurope.cz

Galerie