Novinka

Premiéra filmu Pardon, nezastihli jsme vás podpoří chartu

  • 04. 11. 2019, 14:11

Novinka klasika britské i světové kinematografie Kena Loache PARDON, NEZASTIHLI JSME VÁS přináší dojemný a hluboce lidský příběh rodiny, která bojuje o svou existenci ve snaze zajistit si důstojný příjem.

Snímek, který měl premiéru na letošním filmovém festivalu v Cannes, vstupuje do českých kin ve čtvrtek 7. listopadu.

Veřejnou premiérovou projekci v kině Edison Filmhub doprovodí charitativní sbírka, která podpoří Charitu Praha 7 – Holešovice.

Hlavní postavy filmu tvrdě pracují jako kurýr a pečovatelka, aby svou rodinu zachránili před chudobou. Proto při příležitosti premiéry doručíme našim divákům filmové balíčky a výtěžky z dobrovolných příspěvků obdarujeme Charitu P7, která pomáhá v oblasti sociální práce a chudým rodinám. Více o události FB


Charita Praha - Holešovice je nestátní zdravotnické zařízení, které poskytuje terénní pečovatelské, odlehčovací a ošetřovatelské služby v domácím prostředí klientů (pacientů). Charita funguje od 1993.
Více viz: https://www.charitap7.cz/kdo-jsme.htm

SYNOPSE FILMU
Rodina Turnerových patří k sociální vrstvě nazývané „prekariát“. Pohybují se na samotné hraně chudoby. Nejmenší finanční výkyv může znamenat katastrofu. Aby svoje blízké zajistil, rozhodne se otec Ricky zapojit do kurýrní franšízy. Je zvyklý tvrdě pracovat a připravený nést veškerou zodpovědnost. Jenže namísto slíbené svobody zabředává do sítě predátorských praktik a zoufalý boj o finanční přežití pomalu rozkládá soudržnost rodiny.

Po vítězném filmu z Cannes Já, Daniel Blake (2016) pokračuje tvůrčí duo Loach-Laverty v empatické linii příběhů obyčejných lidí, kteří se snaží udržet alespoň zdání důstojnosti na společenském okraji.

O REŽISÉROVI
Dílo britského režiséra a klasika sociálního filmu Kena Loache (*1936) je vzácně jednotné a koherentní. Takřka ve všech svých filmech dramatizuje boj za sociální spravedlnost skrze individuální osud a s různou mírou didaktičnosti a humoru vyjadřuje či obhajuje levicová stanoviska. Mezinárodní úspěch zaznamenal hned se svým prvním kinofilmem Kes (1969). Nejlepší Loachovy filmy (např. Jmenuji se Joe, 1998) se nikdy nevyhýbaly inovaci a vždy dokázaly vtipně a přitom s neobvyklou naléhavostí odrážet sociální nespravedlnosti nejrůznějšího druhu.

Festivalové ceny a nominace: Cannes 2019 – hlavní soutěž

Galerie