Novinka

Antologiemestaduchu-postera1-cz_nahled

Hostem premiéry ANTOLOGIE MĚSTA DUCHŮ bude režisér Denis Côté

  • 23. 10. 2019, 15:26

Hostem premiéry kanadského filmu ANTOLOGIE MĚSTA DUCHŮ bude režisér Denis Côté

Do zapadlé vesnice kdesi na kanadském venkově situoval své temné drama s hororovými prvky quebecký režisér Denis Coté. Postarší manželský pár se nedokáže smířit se smrtí syna, který spáchal sebevraždu, a zdá se, že čas pro ně ztratil smysl. Na 16mm filmový materiál natočený snímek přináší zneklidňující úvahy o smrti a osudu.

Denis Côté v Praze Slavnostní premiéra snímku, který byl zařazen do hlavní soutěžní sekce festivalu Berlinale, a jehož česká předpremiéra proběhla na MF Karlovy Vary, bude 31. 10. 2019 v pražském kině Edison Filmhub. Hostem slavnostní premiéry bude režisér filmu Denis Côté.

V kině Edison proběhnou hned dvě premiérové projekce, obě přístupné veřejnosti, a to od 18:30 a od 21:00. Obě projekce režisér uvede a bude přítomen na diskusi s diváky po filmu. Moderátorem slavnostní premiéry bude filmový publicista Aleš Stuchlý.

Vstupenky k dispozici
FB událost

O REŽISÉROVI
Québecký solitér Denis Côté (*1973), jehož hybridní existenciální filmy se pohybují na hraně dokumentu, experimentu a fikce, vystudoval film na Collège Ahuntsic v Montrealu, ale začínal jako filmový kritik v rozhlase. Po své úspěšné prvotině Radisson (Zlatý leopard v Locarnu) natočil vedle několika reflexivních dokumentů (Bestiář, 2012; Hladká kůže, 2017) další konceptuální hrané filmy, za něž získal významné ceny na mnoha festivalech (mj. Stříbrný medvěd/Cena Alfreda Bauera pro snímek Vic+Flo viděly medvěda, 2013). Côtého novinka Antologie města duchů, která byla uvedena v soutěži letošního Berlinale, patří k jeho tvůrčím vrcholům.

SYNOPSE
Zapadlou vesnicí Irénée-les-Neiges kdesi v Québeku otřese smrt jednadvacetiletého Simona. Příjezd psycholožky však pragmatická starostka odmítá – s tragédií se podle ní uzavřená komunita, skládající se ze skromného počtu 215 obyvatel, dokáže vyrovnat sama. Opak je ale pravdou: mrazivé dny se táhnou do nekonečna, staré pořádky jsou neudržitelné a z mlhy se pozvolna vynořují tajemné postavy. Avšak to, co se zdá být divné a nepochopitelné, má někdy mnohem povědomější základ, než bychom si přáli. Melancholický i vtipný, poetický i politický snímek québeckého režiséra Denise Côtého využívá tradiční ikonografii duchařských filmů k metaforickému vyprávění o našem strachu z „jiného“.

NAPSALI O FILMU
„Dílo otevřené mnoha interpretacím“
(David Rooney, The Hollywood Reporter)

„Fascinující a znepokojujivá alegorie.“
(Patrick Gamble, CineVue) 

"Ve chvílích největší tenze vyvolává stejné pocity jako Twin Peaks.“
(Leonardo Goi, The Film Stage)

Trailer
Web
Foto a media pack ke stažení: https://fecz.capsa.cz/?slozka=390

Přihlašovací údaje: Jméno: fecz Heslo: filmeurope2017

Festivalové ceny a nominace: Berlinale 2019 - Hlavní soutěž
Originální název: Répertoire des villes disparues
Anglický název: Ghost Town Antology
Režie: Denis Côté Scénář: Denis Côté
Kamera: François Messier-Rheault
Střih: Nicolas Roy
Hrají: Robert Naylor, Josée Deschênes, Jean-Michel Anctil, Larissa Corriveau, Rémi Goulet
Jazyková verze: Francouzština Titulky: české
Přístupnost: od 12 let Distribuční nosič DCP/BR/DVD
Země původu: Kanada
Stopáž: 97 min.
V kinech od: 31. 10. 2019

KONTAKT
Hedvika Petrželková
PR Manager
FILM EUROPE MEDIA COMPANY LONDON | PRAGUE | CANNES | BRATISLAVA
Film Europe | V Jámě 1 | 110 00 | Prague
Cell: +420 773 803 428
www.filmeurope.cz | www.be2can.eu