Novinka

SPOUŠTÍME FILMOVÝ KANÁL BE2CAN

  • 16. 11. 2018, 18:44

Festivalové filmy online po celý rok? Ano, s novým prémiovým kanálem Be2Can HD!

Za kvalitní kinematografií nemusíte jen do kina. Od 17. listopadu začne vysílat nový filmový kanál Be2Can HD, který nabídne hity z filmových festivalů v Benátkách, Berlíně a Cannes. Filmový kanál, spjatý pupeční šňůrou s oblíbenou filmovou přehlídkou Be2Can, nahradí stávající kanál Festival HD. Od června příštího roku pak nabídne nonstop artovou smršť dokonce 24 hodin denně!

Od 17. listopadu 2018 bude Be2Can HD nabízet artový obsah šest hodin denně – od 22:00 do 4:00, od 1. června 2019 pak bude vysílat nonstop, tedy 24 hodin denně. Mění se nejen název prémiového filmového kanálu, ale také veškerý vizuál, který bude rezonovat se zavedenou značkou přehlídky Be2Can - výběrové přehlídky prvotřídních festivalových snímků ze tří nejprestižnějších světových festivalů v Benátkách, Berlíně a Cannes. K pravidelnému lineárnímu obsahu přibude od 17. 11. také VOD nabídka filmů. 

Vánoční dárek nejen pro cinefily už od 17. 11. 
Be2Can HD je prémiový filmový kanál a online videopůjčovna Be2Can VOD, který nahradil vysílání kanálu Festival HD. Be2Can HD nabízí nejlepší filmovou produkci z celého světa festivalové kinematografie a je obrazem úspěšného filmového festivalu Be2Can. Vysílá 6 hodin denně od 22.00 do 04.00, sedm dní v týdnu a bez reklam. Datum spuštění 17. listopadu nebylo vybráno náhodně. Nejen, že jde o celostátně významné historické datum, ale své zásadní místo má i v historii společnosti Film Europe. Právě v tento den byla v roce 2009 založena. „Je to datum změny, pro celou společnost i pro Film Europe,“ říká ředitel společnosti Ivan Hronec.

Před sedmi lety jsme spustili Film Europe Channel, před rokem tematický kanál Československo HD, dnes je to Be2Can HD. Be2Can je dnes silnou značkou všech československých cinefilů. A tak k úspěšnému festivalu a DVD edici přidáváme filmový TV kanál i Be2Can VOD . Be2Can se tak stává prvním filmovým festivalem na světě, který má svoji kromě kinodistribuce také VOD a televizní úroveň,“ dodává Hronec.

Společnost Film Europe provozuje už úspěšné filmové kanály Film Europe HD a Československo HD, ke kterým nyní přibude Be2Can HD. „Zatímco Film Europe HD nabízí kinematografii všech zemí Evropy, Československo naši nejlepší klasiku, tak Be2Can HD reflektuje koncept Be2Can festivalu, který programuje soutěžní a oceněné filmy z festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, ale s rozšířením i o filmy z dalších prestižních festivalů kategorie A. Kanál je naším vánočním dárkem pro všechny, kdo sledují filmy, o kterých se mluví,“ říká majitel a zakladatel firmy Ivan Hronec.

Kromě lineálního TV obsahu nabídne Be2Can HD také online videopůjčovnu Be2Can VOD s 31 filmy, podle hesla “každý den jeden film“. Nabídka filmů se bude každý měsíc obměňovat, aby zůstala zachována atraktivnost a jedinečnost této nabídky. Mezi filmy uvidíte například britské drama Já, Daniel Blake (režie Ken Loach; Zlatá palma v Cannes 2016), francouzská sociální detektivka Neznámá dívka (režie bratři Dardennové; nominace na Zlatou palmu v Cannes 2016), příběh matky, která čeká dítě s Downovým syndromem 24 týdnů (režie Anne Zohra Berrached, nominace na Zlatého medvěda na Berlinale 2016), mysteriózní thriller Neon Demon (režie Nicolas Winding Refn; nominace na Zlatou palmu v Cannes 2016) nebo dokumentární experiment hudebnice Laurie Anderson Psí srdce (nominace na Zlatého lva v Benátkách, 2016).

17. 11. bude mít na Be2Can HD televizní premiéru loňský vítěz Velké ceny v Cannes - francouzské emotivní drama o boji proti AIDS s názvem 120 BPM
Be2Can | Channel | Film of the week | 120 BPM

Kde Be2Can naladíte?
Kanál bude k dispozici prostřednictvím většiny TV, SAT a IPTV operátorů v Česku i na Slovensku. V Česku je to například www.skylink.cz, www.telekom.sk, www.o2tv.cz, www.sledovani.tv, www.nejtv.cz,www.t-mobile.cz a dalších. Nově také v síti UPC www.upc.cz Více na www.be2can.eu 

Vizuál Be2Can | Channel