Novinka

Tři snímky Film Europe Media Company se utkají o Zlatou palmu na festlivalu v Cannes

  • 02. 05. 2018, 09:42

V hlavní soutěži 71. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cannes má distribuční společnost Film Europe Media Company hned tři zástupce. Japonské drama Shoplifters Hirokazu Koreedy, francouzský snímek Evy Husson Girl´s of the Sun o kurdských bojovnicích a noir thriller Under the Silver Lake režiséra Davida Roberta Mitchella. O tom, jaký film získá Zlatou palmu, se rozhodne na slavnostním vyhlášení 19. května v Cannes.

Trojice filmů z portfolia Film Europe Media Company zasáhne do letošních bojů o nejvyšší ocenění Mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Prvním z nich je drama Girl´s of the Sun francouzské režisérky Evy Husson inspirované reálným životem kurdských žen, které byly zajaty stoupenci Islámského státu, podařilo se jim utéci a následně se přidaly ke kurdským milicím. V hlavních rolích se představí íránská herečka Golshifteh Farahani a Francouzka Emmanuelle Bercot, která si za herecký výkon ve filmu Můj král odnesla z Cannes 2015 nejvyšší ocenění.

Druhým kandidátem je titul Shoplifters japonského mistra rodinných drobnokreseb Hirokazu Koreedy, ve kterém se chudá rodina ujme zimou zubožené dívky. Rodiče sice vydělávají sotva na živobytí, žijí ale spokojený život až do chvíle, kdy nepředvídatelná událost odhalí skryté tajemství.

Do bojů o Zlatou palmu poprvé zasáhne i výrazný tvůrce amerického nezávislého filmu David Robert Mitchell, režisér ceněného hororu Neutečeš, který v canneské hlavní soutěži představí noir thriller Under the Silver Lake.

Distribuční společnost Film Europe Media Company přiveze i drama Long Day´s Journey Into Night od jednoho z největších talentů současného artového filmu, čínského režiséra Gana Biho. Snímek byl zařazen do prestižní soutěžní sekce Un Certain Regard.

Všechny soutěžní tituly budou uvedeny na přehlídce nejlepších filmů z významných evropských festivalů Be2Can, který se uskuteční od 3. – 9. října 2018. V českých kinech se objeví v průběhu roku 2018 pod labelem Be2Can Distribution.

 

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485

Galerie