Novinka

Snímek Film Europe Media Company Under the Silver Lake se uchází o Zlatou palmu v Cannes 2018

  • 12. 04. 2018, 12:15

V hlavní soutěži 71. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se utká o sošku Zlaté palmy sedmnáct ohlášených snímků. Jedním z nich je i noir thriller Under the Silver Lake režiséra Davida Roberta Mitchella, který do České republiky přiveze distribuční společnost Film Europe Media Company. Největší evropský filmový festival se uskuteční od 8. – 19. května 2018.

Do bojů o Zlatou palmu poprvé zasáhne i výrazný tvůrce amerického nezávislého filmu David Robert Mitchell, režisér ceněného hororu Neutečeš, který v canneské hlavní soutěži představí noir thriller Under the Silver Lake. Distribuční společnost Film Europe Media Company přiveze i drama Long Day´s Journey Into Night od jednoho z největších talentů současného artového filmu, čínského režiséra Gana Biho. Snímek byl zařazen do prestižní soutěžní sekce Un Certain Regard.

Předsedkyní poroty letošního festivalu v Cannes bude australská herečka Cate Blanchettová, porotě Un Certain Regard předsedá americký herec Benicio Del Toro.

Oba soutěžní tituly budou uvedeny na přehlídce nejlepších filmů z významných evropských festivalů Be2Can, který se uskuteční od 3. – 9. října 2018. V českých kinech se objeví v průběhu roku 2018 pod labelem Be2Can Distribution.

 

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485

Galerie