Novinka

Zběsilá jízda časem v zábavném a napínavém pokračování filmu o doktoru Proktorovi

  • 29. 03. 2018, 13:19

Za úspěchem severských detektivek stojí norský spisovatel Jo Nesbø, který zanechal významnou stopu i v literatuře pro děti. V hravé rodinné komedii Doktor Proktor a vana času vzniklé na motivy jeho knihy se diváci opět setkají se šíleným vynálezcem doktorem Proktorem a jeho kamarády Lízou a Bulíkem. U Nesbøho neotřelého příběhu plného vtipných momentů se zasmějí nejen děti, ale i rodiče. Praštěná dobrodružství nerozlučných přátel přichází 5. dubna do kin.

Poté, co šílený profesor stvořil v díle Doktor Proktor a prdicí prášek báječný vynález, pomocí kterého je možné létat, zatouží v pokračování změnit chod dějin. Bláznivý vynálezce Doktor Proktor se tentokrát vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku Julietu Margarínovou. Bývalé hrdličky se musely před téměř čtyřiceti lety rozdělit za velmi dramatických okolností a doktor Proktor nyní vyrazil za pomoci svého starého vynálezu – vany času – do minulosti, aby změnil chod tehdejších událostí.

 

To by ale nebyl Proktor, aby jeho vynález neměl háček. Uvízl totiž v minulosti. Jediní lidé, kteří mají pochopení pro jeho výstřelky, jsou přátelé na život i na smrt, Líza a Bulík. Ti jednoho dne objeví v poštovní schránce pohlednici s nesrozumitelnou zprávou. Líze a Bulíkovi se podaří vzkaz rozluštit a zjišťují, že doktor se bez nich nemůže dostat nazpět z minulosti. Proč je ale jeho zpráva šifrovaná? Hrozí mu nějaké nebezpečí? Věrným přátelům doktora tedy nezbývá nic jiného než podstoupit nejbláznivější koupel svého života a vyrazit doktorovi na pomoc.

 

Jo Nesbø

Světoznámý a veleúspěšný spisovatel nepíše jen geniální detektivky pro dospělé. Je také autorem série knížek pro děti s hlavní postavou ztřeštěného vynálezce doktora Proktora. Po úspěchu prvního dílu Doktor Proktor a prdicí prášek vyšly v českém jazyce ještě další tři knihy – Doktor Proktor a vana času, Doktor Proktor a konec světa. Možná… a Doktor Proktor a velká loupež zlata.

Doktor Proktor a vana času

Režie: Arild Fröhlich

Scénář: Johan Bogaeus

Kamera: Trond Tøndert

Hrají: Emily Glaister, Eilif Hellum Noraker, Gard B. Eidsvold, Kristin Grue

Země původu: NOR, GER

Stopáž: 95 minut

Český dabing

Fotografie a trailer: https://fecz.capsa.cz/?slozka=153

Web Film Europe: www.filmeurope.cz

 

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485