Novinka

Pět filmů z hlavní soutěže v Berlíně uvede do českých kin Be2Can Distribution

  • 24. 02. 2018, 19:43

Porota 68. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně v čele s německým režisérem Tomem Tykwerem dnes večer udělila prestižní ceny. Hned pět soutěžních filmů uvede do českých a slovenských kin společnost Film Europe Media Company prostřednictvím svého labelu Be2Can Distribution. Všechny berlínské tituly budou uvedeny v kinech v průběhu roku a na podzimním festivalu Be2Can.  

Nejvíce diskutovaný snímek Utøya (Utøya 22. juli) norského režiséra Erika Poppeho o teroristickém masakru z roku 2011 si odnesl Zvláštní uznání Ekumenické poroty. Snímek natočený v jednom dlouhém záběru je mrazivou rekonstrukcí tragédii, kterou autor vystavěl na základě reálných svědectví a skutečností. Poppe se v něm zaměřuje výhradně na oběti nešťastných událostí. Snímek byl nejdiskutovanější událostí festivalu.

Podstatnou akvizicí je satirické drama Mug (Twarz) polské režisérky Małgorzaty Szumowské, které přináší nesmlouvavý pohled na současné Polsko a vzrůstající nacionalistické tendence v Evropě. Film, který pulzuje jízlivou energií a thrash metalem, získal druhou nejvyšší cenu, Stříbrného medvěda.

Z Berlína přivážíme i pokorné drama The Prayer (La prière) francouzského režiséra Cédrica Kahna o hledání sebe sama i Boha v prostředí komunity drogově závislých. Představitel hlavní role Anthony Bajon si po zásluze odnesl Cenu za herecký výkon.

V portfoliu nechybí ani nevšední a citlivé psychologické drama 3 Days in Quiberon (3 Tage in Quiberon) režisérky Emily Alef sledující tři dny v životě herecké hvězdy Romy Schneider.

Pětici snímků uzavírá minimalistická lovestory In the Aisles (In den Gängen) zasazená do prostředí velkoskladu, která svojí směsicí subtilního dramatu a komedie připomene film Toni Erdmann. Nejen proto, že v něm září skvělá Sandra Hüller.

Porotu nejvíce zaujal snímek Touch me not rumunské režisérky Adiny Pintilie, který si ze soutěže odnáší Zlatého medvěda.


Kontakt média:
Adéla Brabcová - PR & Marketing
Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha
adela.brabcova@filmeurope.cz
+420 608 745 48

 

Galerie