Novinka

Drama o teroristickém útoku na ostrově Utøya přinese do kin Be2Can Distribution

  • 07. 02. 2018, 13:11

Snímek norského režiséra Erika Poppeho o teroristickém útoku na ostrově Utøya je posledním oznámeným účastníkem hlavní soutěžní sekce 68. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně. Ten se letos uskuteční od 15. do 25. února. Film s původním názvem Utøya 22. juli získala do české distribuce společnost Be2Can Distribution.

Poppe přichází s rekonstrukcí tragických událostí, ke kterým došlo 22. července 2011 v Norsku. V tento den totiž zemřelo 69 lidí při střeleckém útoku v letním táboře Svazu dělnické mládeže na ostrůvku Utøya. Masakru předcházela bombová exploze ve vládní čtvrti v Oslu, při které přišlo o život dalších 8 lidí. Pachatelem krveprolití byl pravicový extremista Anders Behring Breivik, který vystupoval proti muslimské migraci i homosexualitě. V Norsku byl odsouzen k nejvyššímu možnému trestu, odnětí svobody na 21 let s možností prodloužení po uplynutí této lhůty.

Snímek Utøya 22. juli je natočen na základě reálných svědectví a skutečností. Scénář filmu je založen na hloubkových rozhovorech s přeživšími a snaží se co nejvěrněji zachytit pocity mladých, kteří byli v moment útoku na ostrově. Popisuje události z jejich perspektivy a ukazuje, jak se zachovalii v této vyhrocené chvíli. S ohledem na pozůstalé jsou charaktery filmu fiktivní.

Filmové drama o norském teroristovi Andersi Breivikovi chystá také anglický režisér Paul Greengrass.

 

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 48

 

Galerie