Novinka

Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom získali to, po čem toužíme?

  • 04. 12. 2017, 15:05

Do kin přichází nový snímek Místo splněných přání autora komediálního hitu Naprostí cizinci, který se detailně zaměřuje na temné stránky naší mysli. Restauraci The Place pravidelně navštěvuje záhadný muž, který je připraven vyslyšet a vyplnit tajná přání návštěvníků. Otázka ale zní, za jakou cenu. Film Místo splněných přání italského režiséra Paola Geneveseho přichází 7. prosince do českých kin.

Snímek obrací pozornost k našim nevysloveným touhám. Tajemný hrdina, stálý zákazník restaurace The Place, sedí každý den u jednoho stolu, a naslouchá přáním osmi hostů. Přáním je sice ochoten vyhovět, na oplátku však požaduje splnění jistých úkolů. Kam až budou lidé ochotni zajít, aby si splnili své sny? Jaké jsou příběhy a morální limity těch, kteří se k němu obracejí?

V existenciálním dramatu Místo splněných přání se Genovese důkladně věnuje psychologii jednotlivých postav, podobně jako v divácky úspěšné komedii Naprostí cizinci. “Film se zamýšlí nad tím, že si někdy neuvědomujeme, jak krásný může život být a kolik věcí bereme jako samozřejmost a pak nevidíme pravou hodnotu toho, co máme,” říká režisér.

Biografie režiséra

Římský rodák Paolo Genovese (1966) studoval ekonomii a obchod. Prorazil jako režisér reklam a teprve postupně přešel k hranému filmu, kde ho přitahuje zejména žánr komedie. Uspěl již s prvním snímkem Neapolské kouzlo (Incantesimo napoletano, 2002), který spolurežíroval s Lucou Minerem. Úspěchy slavil i na sólové dráze, na níž se zabývá citovým životem hrdinů ve středním věku. Genoveseho loňské komediální drama Naprostí cizinci se stalo hitem českých kin a obecně patří k jeho divácky nejoceňovanějším filmům. Režisérova novinka Místo splněných přání byla v premiéře uvedena jako zakončovací film festivalu v Římě.

Distributorem filmu Místo splněných přání je společnost Film Europe Media Company, která pořádá festival Be2Can, úspěšnou přehlídku nejlepších filmů z významných festivalů Berlinale, Benátky a Cannes, přehlídku současné severské kinematografie Scandi, a Weird Europe, přehlídku nejbizarnějších artových filmů z celé Evropy.

 

Fotografie a trailer: https://fecz.capsa.cz/?slozka=113

 

Web Film Europe: www.filmeurope.cz

Facebook Film Europe: https://www.facebook.com/FilmEuropeCZ/

Web Be2Cab: http://www.be2can.eu/

Facebook Be2Can: https://www.facebook.com/Be2CanFestival/

 

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485

Galerie