Novinka

Čtvrtý ročník Be2Can se představí v Kasárnách Karlín

  • 04. 08. 2017, 08:35

Organizační novinky, dramaturgii a vizuál čtvrtého ročníku přehlídky festivalových filmů Be2Can 2017 představí pořadatelé ve čtvrtek 10. srpna od 20.30 v pražských Kasárnách Karlín. Akci doprovodí projekce vítězného snímku festivalu Cannes 2013 Život Adéle. Přehlídka vítězných a dramaturgicky výrazných filmů z festivalů Berlinale, Benátek a Cannes  se uskuteční od 4.–10. října v Praze v kině Lucerna, Evald a Světozor a od 12.–18. října v dalších městech po celé ČR.

“Be2Can se již viditelně etabloval na české kulturní scéně, čtvrtý ročník bezpochyby obhájí svou pozici mezi nejvýznamnějšími filmovými událostmi tohoto podzimu. Připravili jsme několik novinek, rozšířili program i kinosály,” říká výkonný ředitel přehlídky Jan Hladonik. Ozdobou podzimní filmové události Be2Can budou vítězné tituly všech tří prestižních festivalů; snímek filipínského režiséra Lava Diaze  Ta, která odešla (Benátky 2016), jateční romance Ildikó Enyedi O těle a duši (Berlinale 2017) a vítězný snímek letošních Cannes Čtverec švédského režiséra Rubena Östlunda. Diváci se mohou těšit na odborné úvody a doprovodný program včetně přednášek a diskuzí ve festivalovém centru pražského kina Lucerna. “Doprovodný program letos půjde do hloubky. Nejde jen o témata kulatých stolů, ale obecně i pohled do zákulisí festivalů. Chceme výrazněji zapojit odborníky i běžné diváky, ukázat jim, že současný festivalový film není elitářská záležitost, ale naopak příležitost vnímat svět kolem sebe otevřeněji.” prozradil umělecký ředitel Vít Schmarc.

Ve 20:30 představí organizátoři přehlídky novinky letošního ročníku, dramaturgii, vizuál a ukázky tří vítězných filmů z Benátek, Berlína a Cannes, které dominují letošnímu programu Be2Can. Diváky karlínských Kasáren následně čeká projekce úspěšného snímku Život Adéle, který si odnesl Zlatou palmu v Cannes 2013 a mnoho dalších ocenění. Snímek je komorním příběhem introvertní středoškolačky, která se zamiluje do svobodomyslné umělkyně Emmy a její život se tím navždy změní. Svým explicitním pojetím milostných scén vyvolal snímek řadu kontroverzí a stojí i za krátkodobým hypem krátkých modrých vlasů v Čechách.

Přehlídku Be2Can organizuje distribuční společnost Be2can Distribution. Její ústřední myšlenkou je víceúrovňová platforma prezentující nejlepší filmy z festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes na tématické přehlídce, v kinech, na DVD, VOD a v TV.

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485