Novinka

18121146_10154276788616924_7089468209540476582_o

Tři snímky Be2Can Distribution na MFF Karlovy Vary

  • 30. 06. 2017, 17:30

Na 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se představí celkem tři tituly Be2Can Distribution. Snímek Western z bulharského zapadákova je návratem německé režisérky Valesky Grisebach, o životě mladičké Johanky z Arku pojednává nevšední muzikál Bruna Dumonta Janička. Tragikomedie Vážený občan režisérského dua Gastón Duprat & Mariano Cohn je příběhem Nobelovou cenou ověnčeného spisovatele, který zažívá náročný návrat do rodného městečka.

 

“Karlovy Vary jsou ideální příležitostí představit vedle inteligentních, ale divácky vstřícných snímků jako Vážený občan i tvrdě výstřední tituly, jakým je hit letošní metal/breakcoreové muzikálové sezóny Janička, a samozřejmě též kousky pro poučené cinefily, kteří od subtilního dramatu s názvem Western nutně nečekají přestřelky a kovboje. Jsme rádi, že právě na festivalu s renomé Karlových Varů naznačíme, jak pestrý výběr artových filmů mohou naši diváci v následujících měsících očekávat,” říká ředitel české kinodistribuce Vít Schmarc.

 

Misí Be2Can Distribution je nabízet pečlivě kurátorovanou kolekci nejlepších filmů z prestižních evropských festivalů Berlinale, Benátky, Cannes v kinech, na DVD, VOD a v TV po celý rok.

 

Janička (distribuční premiéra jaro 2018)

Režie: Bruno Dumont, Francie, 115 minut, 2017

Filmy o její dospělosti jste viděli, muzikál o jejím dětství dosud ne. Francouzský mistr zakřivené reality Bruno Dumont natočil hudební a taneční snímek, jaký tu ještě nebyl. Bůh, Duch svatý, hair metal, rap, ovce, jeptišky, nepodařené scény, nejšílenější metafyzická besídka roku. Po nevydařené Ospalé zátoce se Dumont vrací do komediálně-retardační formy, kterou předvedl v seriálu Malej Quinquin. Nechte se osvítit!

 

Vážený občan (distribuční premiéra 3. srpna)

Režie: Gastón Duprat, Mariano Cohn, Argentina, Španělsko, 118 minut, 2016

Spisovateli Danielu Mantovanimu leží svět u nohou. Právě získal Nobelovu cenu za literaturu, ale místo zadostiučinění se dostavila kocovina. Autor, který si vyslouží takové uznání, už dávno není provokatér, ale jen spořádaná položka v kánonu. Zhrzený Daniel se uzavře přede všemi, přestane psát a zatvrzele odmítá pozvání na prestižní akce, rozhovory i setkání. Cosi se v něm zlomí ve chvíli, kdy mezi přívalem oficiálních listů nalezne nenápadné psaní z rodného argentinského zapadákova, odkud kdysi utekl. Má mu být přidělen čestný titul váženého občana. Daniel Mantovani se rozhodne vrátit – ke vzpomínkám, dávným láskám, starým přátelstvím. Přijíždí do povědomých ulic jako velká hvězda a z jeho návštěvy se rychle stává groteska, která ale postupem času hořkne. Nejen úspěch se neodpouští. Daniel pomalu přichází na to, že nikdo neumí tak milovat a nenávidět jako lidé, kteří vás znají od dětství. Vrátí mu rodné město chuť psát, nebo jen posílí jeho samotářství?

 

Western (distribuční premiéra zima 2017)

Režie: Valeska Grisebach, Německo/ Bulharsko, 119 minut, 2017

Parta německých dělníků přijíždí do odlehlého kouta Bulharska, aby tu ve složitých podmínkách vybudovala novou přehradu. Cizí země probudí v mužích touhu po dobrodružství, zároveň je ale konfrontuje s jejich vlastními předsudky, touhou někam patřit, být uznáván. V cestě nestojí jen jazyková a kulturní bariéra, ale i rozdílný temperament. Mezi německými dělníky tak začíná soutěžení o přízeň vesničanů a pozici v kolektivu.