Novinka

Film Europe Media Company spouští nový distribuční label Be2Can Distribution.

  • 15. 06. 2017, 08:13

Film Europe Media Company spouští nový distribuční label Be2Can Distribution.

Nabízí filmový festival nonstop

 

Ústřední myšlenkou Be2Can Distribution je víceúrovňová platforma prezentující nejlepší filmy z festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes na tématické přehlídce, v kinech, na DVD, VOD a v TV. Be2Can Distribution premiérově představí své snímky na Art Film Festu v Košicích, Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, Letní filmové škole a na vlastní filmové přehlídce Be2Can.

 

“Po čtyřech letech nastal čas udělat další krok a rozšířit koncepci Be2Can tak, aby mohla fungovat celoročně. Diváci proto uvidí Be2Can filmy na premiéře stejnojmenného festivalu, v průběhu roku v kinech, TV a na VOD, následně i na DVD. Vzniká tak nonstop distribuční platforma, která je díky tomuto modelu unikátní tématickou prezentací věhlasného festivalového filmu. Takto kurátorovanou filmovou kolekci na všech distribučních úrovních, v desítkách míst a v milionech domácností, nenajdeme nikde na světě,” komentuje vznik nového labelu CEO Film Europe Media Company Ivan Hronec.

 

Be2Can Distribution je příkladem spojení kulturního gesta a ekonomicky zdravého modelu. “Nejde o subjekt, který čerpá veřejné zdroje. Přesto přináší špičkovou uměleckou kvalitu pro nejširší publikum. Je tak dobrým kulturním, distribučním, demokratickým i ekonomickým příkladem,” dodává Hronec.

 

Filmovou knihovnu Be2Can Distribution (www.be2can.eu) tvoří vítězné, oceněné a dramaturgicky zajímavé snímky prestižních evropských festivalů. Nejnovější z nich se objeví na filmové přehlídce Be2Can, která se letos uskuteční od 4. - 10. října v Praze a v dalších městech. Filmové události podzimu bude předcházet promítání vybraných snímků na festivalech spolupracujících s Be2Can Distribution. Představí se v sekci Be2Can Starter na Art Film Festu v Košicích, Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a v sekci Letní festivalové echo na Letní Filmové škole. Diváci se mohou těšit na festivalové premiéry úspěšných snímků O těle a duši režisérky Ildikó Enyedi (vítěz Berlinale 2017), Ta, které odešla filipínského režiséra Lava Diaze (vítěz Benátky 2016), Vážený občan (nejlepší herec Benátky 2016), a další.

 

Be2Can je projekt, který vznikl v roce 2014 s úmyslem prosadit do české a slovenské distribuce filmy z hlavních soutěží nejvýznamnějších evropských festivalů, vytvořit pro ně důstojné prostředí a seznámit diváky s fascinujícím světem „áčkových“ festivalů. Akce původně koncipovaná jako týdenní přehlídka se proměnila na model multiplatformového uvedení. Filmy Be2Can tak mohlo publikum zhlédnout vedle kinosálů na televizním kanálu Film Europe Channel, VOD a DVD edici nazvané Festival 12, která každý měsíc přináší jeden film doplněný obsáhlým bookletem s tematickou studií.

 

Misí distribuční společnosti Film Europe ČR je i nadále přinášet snímky převážně evropských tvůrců a nabízet publiku žánrově pestrý výběr ze současné kinematografie. “Be2Can Distribution nám umožňuje budovat platformu pro kvalitní festivalové filmy, věnovat jim patřičnou kurátorsko-kritickou péči a dostat je k publiku, které artový film vyhledává, zároveň je nabídnout i těm, kteří je neprávem pokládají za něco elitářského. Film Europe ČR zůstává distributorem kvalitních, divácky vstřícných filmů především evropské provenience. Aktivity obou značek se tak doplňují,” říká ředitel oddělení české kinodistribuce Vítek Schmarc.

 

Filmy na festivalech spolupracujících s Be2Can Distribution

Art Film Fest v Košicích  - sekce Be2Can Starter (16. - 24. červen 2017)

 

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (30. června - 8. července 2017)

 

43. Letní filmová škola v Uherském Hradišti (28. červenec - 6. srpna 2017)

 

4. ročník Be2Can (4. - 10. října 2017)

  • Filmy budou oznámeny začátkem září

 

Kontakt média:

 

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485