Novinka

Šest snímků Film Europe se uchází v hlavní soutěži festivalu v Cannes o Zlatou palmu

  • 15. 05. 2017, 13:36

Do hlavní soutěže jubilejního 70. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cannes bylo vybráno šest snímků Film Europe. Sedmý nesoutěžní Ismael's Ghosts francouzského režiséra Arnauda Desplechina festival zahájí.

Do portfolia soutěžních snímků Film Europe pro Cannes 2017 přibyl film švédského režiséra Rubena Östlunda The Square. Přidal se tak k pětici snímků, kteří se budou ucházet o Zlatou palmu v hlavní soutěži. Jsou jimi snímky Loveless Andreje Zvjaginceva,  A Gentle Creature Sergeje Loznici, The Killing of a Sacred Deer Jorgose Lanthimose, Rodin Jacquese Doillona a Redoubtable Michela Hazanaviciuse. “Letošní soutěž nabízí hned několik vzrušujících otazníků: získá Michael Haneke jako první režisér v historii třetí Zlatou palmu? Nebo bude letošní soutěž patřit mladším a stále výraznějším autorům – radikálnímu Rubenu Östlundovi nebo totálně nevyzpytatelnému Sergeji Loznicovi, který se i ve svém třetím filmu vydává, zdá se, neprobádaným směrem? Velmi zvědaví jsme i na filmy autorů, kteří patří k největším osobnostem evropské kinematografie - na Tarkovského dědice Andreje Zvjaginceva a průkopníka řecké divné vlny Jorgose Lanthimos. Překvapení ráže loňského Toni Erdmanna nepředpokládáme, i tak ale letošní výběr budí velká očekávání,” říkají dramaturgové festivalu Be2Can Aleš Stuchlý a Vít Schmarc, kteří se festivalu zúčasní a budou sledovat všechny soutěžní snímky.

Soutěžní snímky budou uvedeny do českých kin v průběhu roku 2017/2018 a většina z nich se objeví od 4. - 10. října i na přehlídce nejlepších filmů z významných evropských festivalů Be2Can.

 

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485

Galerie