Novinka

Affiche-officielle-du-festival-de-cannes-2017

Přílohy

5 filmů Film Europe vybráno do hlavní soutěže Cannes 2017

  • 13. 04. 2017, 11:51

Mezinárodní filmový festival v Cannes zveřejnil 13. dubna výběr filmů do hlavních sekcí jubilejního 70. ročníku. Pět filmů z hlavní soutěže uvede v českých kinech distribuční společnost Film Europe.

 

Z hlavní soutěžní sekce se čeští diváci mohou těšit na snímky Loveless Andreje Zvjaginceva,  A Gentle Creature Sergeje Loznici, The Killing of a Sacred Deer Jorgose Lanthimose, Rodin Jacquese Doillona a film Michela Hazanaviciuse Redoutable. Mimo hlavní soutěž se v Cannes objeví i snímek Ismael's Ghosts francouzského režiséra Arnauda Desplechina, který slavnostně zahájí letošní jubilejní ročník. “Máme velkou radost, že se pět našich akvizic objeví v oficiálním soutěžním výběru. Pečlivě posuzujeme scénáře a řídíme se dramaturgickou linií, která zdůrazňuje výrazné autorské osobnosti. Proto jsme se rozhodli pro filmy režisérů jako jsou nekompromisní ukrajinský auteur Sergej Loznica, jeden z nejrespektovanějších ruských filmařů současnosti Andrej Zvjagincev či hvězda divné řecké vlny Jorgos Lanthimos,” prozradil Ivan Hronec, CEO Film Europe.

 

Soutěžní snímky budou uvedeny do českých kin v průběhu roku 2017/2018 a většina z nich se objeví od 4. - 10. října i na přehlídce nejlepších filmů z významných evropských festivalů Be2Can.

 

Prezidentem hlavní mezinárodní poroty festivalu, který začne 17. května, bude španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar.

_________________________________________________________________________

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485