Novinka

Lehká, vtipná a trefná konverzační komedie Naprostí cizinci přichází do kin 20. dubna

  • 28. 03. 2017, 12:46

Je dobrý nápad sdílet se svými nejbližšími obsah mobilního telefonu? Přežijí po nevinné hře dlouholetá partnerství, přátelství a manželství? V italském komediálním drama Naprostí cizinci se o sobě skupina přátel dozví během jediné večeře víc než za celý dosavadní život. Divácký hit letošního jara, který si získal publikum po celém světě, přichází do českých kin 20. dubna.

Jedna večeře, jeden nápad, spousta nečekaných následků

Co jsme dříve ukrývali v šuplících, ukrýváme nyní v mobilních telefonech. Ale co kdyby se všechno, co se objeví na jejich displeji, muselo přečíst nahlas? Co kdyby každý hovor mohli slovo od slova slyšet i lidé kolem vás? Této výzvě čelí skupina sedmi přátel, kteří se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo, kdyby se nezrodil zdánlivě neškodný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet vše, co na ně přijde.  Z nevinně vypadající hry se postupně stává dramatická slovní přestřelka plná tajností a klamů. Každá z postav totiž v průběhu hry přizná a přinutí odhalit tajemství, ze kterého vyjde najevo, že jsou pro sebe naprostí cizinci.

Brilantní konverzační komedie Naprostí cizinci rozkrývá, že všichni žijeme tři životy. Veřejný, soukromý a tajný. “Dnes totiž tajný život nás všech probíhá nevyhnutelně přes mobilní telefony. Chytré telefony se staly zásadním objektem, možná jediným, který vždy nosíme sebou, staly se “černou skřínkou”. Je to film, ve kterém nic není tak, jak se zdá. Každá postava může vyprávět vlastní zážitky, určit hranice mezi dobrem a zlem, správným a nesprávným, povídat o tajných životech, a o tom, o čem nemůžeme či nechceme mluvit,” říká režisér Paolo Genovese.

Italské komedie o lžích, tajnostech a nevěře se stala opěvovanou v mnoha zemích.  V Holandsku ji už navštívilo na 65.000 diváků, v Polsku 55.000, v Maďarsku 30.000. V ČR byl snímek exkluzivně promítán v rámci filmového italského festivalu Mittel Cinema Fest 2016 a na letošním Febiofestu, kde si připsal vyprodané pražské projekce.

 

Biografie režiséra

Římský rodák Paolo Genovese (1966) studoval ekonomii a obchod. Prorazil jako režisér reklam a teprve postupně přešel k hranému filmu. Přitahuje ho žánr komedie. Uspěl již s prvním filmem Neapolské kouzlo (Incantesimo napoletano, 2002), který spolurežíroval s Lucou Minerem. Úspěchy slavil i na sólové dráze, na níž se zabývá citovým životem hrdinů ve středním věku. Komediální drama Naprostí cizinci patří k jeho divácky nejoceňovanějším filmům.

 

Naprostí cizinci

Režie: Paolo Genovese

Scénář: Filippo Bologna, Paolo Costella, Paolo Genovese, Paola Mammini, Rolando Ravello

Kamera: Fabrizio Lucci

Střih: Consuelo Catucci

Hrají: Alba Rohrwacher, Kasia Smutniak, Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Anna Foglietta a další

Země původu: Itálie

Čas: 93 minut

V kinech od: 20. dubna 2017

 

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485

Galerie