Novinka

Film Europe a Mezipatra uvedou na Valentýna francouzské drama V sedmnácti

  • 08. 02. 2017, 09:38

Od šikany k romanci. Film Europe a Mezipatra uvedou na Valentýna francouzské drama V sedmnácti

Ve spolupráci s queer filmovým festivalem Mezipatra a Francouzským institutem v Praze uvede distribuční společnost Film Europe francouzský snímek V sedmnácti ve speciální valentýnské projekci. Promítání se uskuteční v úterý 14. února od 19 hodin v Kině 35. Film vstupuje do kin 16. února.

V nejsvěžejším snímku své kariéry zachycuje sedmdesátiletý francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků z francouzského maloměsta, jejichž turbulentní vztah začíná nenávistnými výpady a školní šikanou, ale postupně se vyvíjí v křehké intimní pouto. Neurotické, detailní, čistě fyzické snímání podpořené agresivním střihem, fantastické vedení herců (mimořádné výkony Kaceyho Motteta Kleina a nováčka Corentina Fily), důvtipná volba sevřít naturalistické osobní drama majestátním pohořím Pyrenejí – to jsou hlavní přednosti snímku, který se odchyluje od tuctových gay romancí a zároveň nepředstírá, že je mužskou verzí Života Adèle.

Film neklidný a výbušný jako jeho hrdinové. Film jako oslava „élan vital“: magického času dospívání, v němž se prolíná naprostá bezstarostnost a nikdy nekončící úzkost a v němž se násilí potkává se smyslností a trýznivé ztráty střídají něžné objevy. Loni bojoval o Zlatého medvěda v

hlavní soutěži MFF Berlinale; získal také Velkou cenu poroty na losangeleském filmovém festivalu Outfest.

Po projekci bude následovat party ve valentýnském stylu přímo v budově Francouzského institutu. Diváci se mohou těšit na občerstvení, malý dárek a chill-out DJ set.

Biografie režiséra:

Režisér a scenárista André Téchiné (1943) studoval filozofii na francouzské Sorbonně a v polovině 60. let psal pro slavný časopis Cahiers du Cinéma. Ve svém díle volně navazuje na odkaz nové vlny. Proslul jako objevitel hereckých talentů a mnohokrát prokázal důvtip psychologicky orientovaného vypravěče, který se zaměřuje na hrdiny v konfliktních a krizových situacích. V posledním čtvrtstoletí Téchiné několikrát úspěšně otevřel téma lidské sexuality: ke svému uměleckému zenitu pak v tomto ohledu dospěl s filmem Divoké rákosí (1994).

V sedmnácti

Režie: André Téchiné

Scénář: Céline Sciamma, André Téchiné

Kamera: Julien Hirsch

Hrají: Corentin Fila, Alexis Loret, Sandrine Kiberlain, Kacey Mottet Klein 

Země původu: Francie

Čas: 116 min

V kinech od: 16. 2. 2017

Web Film Europe: www.filmeurope.cz

Facebook Film Europe: https://www.facebook.com/FilmEuropeCZ/

Web Be2Cab: http://www.be2can.eu/

Facebook Be2Can: https://www.facebook.com/Be2CanFestival/

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485

Galerie