Novinka

Život začíná V sedmnácti. Strhující milostné drama vstupuje do kin

  • 07. 02. 2017, 09:34

Život začíná V sedmnácti. Strhující milostné drama vstupuje do kin

 

Romantické drama V sedmnácti zachycující dvojici dospívajících kluků, ve kterém se střídá láska s nenávistí, bezradnost s bezstarostností, trýzeň s vášní a nepochopením s porozuměním, přichází 16. února do kin. Režisérem snímku je  francouzský klasik André Téchiné, který se před více než dvaceti dvaceti lety úspěšně zapsal do podvědomí snímkem Divoké rákosí.

“V sedmnácti je film neklidný a výbušný stejně jako jeho hrdinové,” říká Aleš Stuchlý, dramaturg festivalu Be2Can, na kterém byl film prvně představen. V nejsvěžejším snímku své kariéry zachycuje francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků, jejichž turbulentní vztah začíná nenávistnými výpady a školní šikanou, ale postupně se vyvíjí v křehké pouto. Navenek hrdinové bojující proti sobě, uvnitř nich pomalu rodí náklonnost. Detailní, čistě fyzické snímání podpořené agresivním střihem, fantastické vedení herců (mimořádné výkony Kaceyho Motteta Kleina a nováčka Corentina Fily), důvtipná volba sevřít naturalistické osobní drama majestátním pohořím Pyrenejí – to jsou hlavní přednosti snímku, který se odchyluje od tuctových gay romancí, a zároveň nepředstírá, že je mužskou verzí Života Adéle.

 

Valentýnská premiéra filmu připravená ve spolupráci s festivalem Mezipatra Approved se uskuteční 14. února od 19.00 v Kině 35. Večer bude zpestřen valentýnským překvapením a hudebním doprovodem.

 

Biografie režiséra:

Režisér a scenárista André Téchiné (1943) studoval filozofii na francouzské Sorbonně a v polovině 60. let psal pro slavný časopis Cahiers du Cinéma. Ve svém díle volně navazuje na odkaz nové vlny. Proslul jako objevitel hereckých talentů a mnohokrát prokázal důvtip psychologicky orientovaného vypravěče, který se zaměřuje na hrdiny v konfliktních a krizových situacích. V posledním čtvrtstoletí Téchiné několikrát úspěšně otevřel téma lidské sexuality: ke svému uměleckému zenitu pak v tomto ohledu dospěl s filmem Divoké rákosí (1994).

 

V sedmnácti

Režie: André Téchiné

Scénář: Céline Sciamma, André Téchiné

Kamera: Julien Hirsch

Hrají: Corentin Fila, Alexis Loret, Sandrine Kiberlain, Kacey Mottet Klein 

Země původu: Francie

Čas: 116 min

V kinech od: 16. 2. 2017

 

Web Film Europe: www.filmeurope.cz

Facebook Film Europe: https://www.facebook.com/FilmEuropeCZ/

Web Be2Cab: http://www.be2can.eu/

Facebook Be2Can: https://www.facebook.com/Be2CanFestival/

 

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485

Galerie