Novinka

Premiéru filmu Já, Daniel Blake uvede představitel hlavní role, komik David Johns

  • 27. 01. 2017, 15:22

Premiéru filmu Já, Daniel Blake uvede představitel hlavní role, komik David Johns

 

V roli hrdého a nezlomného Daniela Blakea zazářil známý britský stand up komik Dave Johns, který osobně uvede premiéru Zlatou palmou z Cannes 2016 ověnčeného filmu Já, Daniel Blake. Ta se uskuteční 1. února v kině Lucerna. O den dříve vystoupí se svou vyhlášenou stand up comedy show v kině Světozor.

Sociálně apelativní drama vypráví příběh tesaře Daniela Blakea, který se po prodělaném infarktu snaží prokousat absurdními byrokratickými procesy a čelí absurditě systému tak, aby neztratil zbytky své důstojnosti. Režisér Ken Loach opakovaně vybírá do hlavních rolí představitele, kteří jsou s prostředím, kde se film odehrává, spjati. I proto obsadil  do role bojovného ovdovělého padesátníka stand up komika Davida Johnse, pro kterého tato role byla celovečerním debutem. “Pro tradičního stand up komika je typické, že pochází z problematického prostředí a čerpá ze životních těžkostí. Bojuje se situací s nadhledem, stejně tak jako Daniel Blake,” říká o Davidovi Johnsovi Ken Loach.

Že je hrdinův humor vlastní i Davidu Johnsovi se budou moci diváci přesvědčit hned dvakrát. Nejprve 31. ledna od 20.30 v kině Světozor na jeho vlastní stand up comedy show. Den poté na premiéře oceňovaného filmu, která začíná v 18.30 v kině Lucerna.

Lidí jako je Daniel Blake najdeme i v České republice mnoho. “Stačí málo a člověk se ocitne v ubytovně či na ulici. Tento člověk totiž obvykle nečelí jen jednomu problému, ale musí jich řešit hned několik najednou. Jde např. o zdravotní problémy, dluhy, ztrátu zaměstnání, nebo jen obyčejné špatné životní rozhodnutí,“ říká Martin Kovalčík z organizace Člověk v tísni, která v ČR již téměř 20 let pomáhá řešit životní situace podobných Danielů Blakeů.

Film, který si odnesl Zlatou palmu v Cannes 2016 a je 5x nominován na cenu BAFTA, vstupuje 2. února do kin. V České republice ho uvádí distribuční společnost Film Europe, která pořádá festival Be2Can, úspěšnou přehlídku nejlepších filmů z významných festivalů Berlinále, Benátky a Cannes, přehlídku současné severské kinematografie Scandi, a Weird Europe, přehlídku nejbizarnějších artových filmů z celé Evropy.

Facebook pozvánka na stand up: https://www.facebook.com/events/1064215757040017/

Facebook pozvánka na premiéru filmu: https://www.facebook.com/events/365696940473077/

_________________________________________________________________________________

Web Film Europe: www.filmeurope.cz

Facebook Film Europe: https://www.facebook.com/FilmEuropeCZ/

Web Be2Cab: http://www.be2can.eu/

Facebook Be2Can: https://www.facebook.com/Be2CanFestival/

_________________________________________________________________________

Kontakt média:

Adéla Brabcová - PR & Marketing

Film Europe, V Jámě 1, 110 00, Praha

adela.brabcova@filmeurope.cz

+420 608 745 485