Objednat projekci O filmu

Sex, drogy a daně

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Sex, drogy a daně

(Spies & Glistrup)

MFF Praha - Febiofest 2014
Robert Award 2014 - Nejlepší herec ve vedlejší roli, výprava, kostýmy a masky
Dánsko 2013 do 15 let nevhodné 110min.
  • 10. 07. 2014
  • Biografický
  • Drama

„Dva výstředníci změnili zastaralé zvyklosti dánské společnosti.”

Simon Spies a Mogens Glistrup byli dva dánští rebelové, kteří byli výjimeční ve své snaze a uplatňování svobody – ať už to byly peníze, drogy nebo sex. Možná, že tento vztah radikálního liberála a bohémského kapitalisty byl tím nejlepším, co vzešlo ve Skandinávii z období hippies. Byla to divoká jízda mezi daněmi, masovým cestováním, šlapkami a politiky.

 

Sex, drogy a daně pojednává o velkolepém přátelství mezi dvěma nechvalně známými a provokativními postavami moderní dánské historie: radikálního, pravicového právníka a později politika, Mogense Glistrupu, a „krále cestovního ruchu“, milionáře, záletníka a veřejného provokatéra, Simona Spiese. Příběh natočený podle skutečných událostí přibližuje divákům dosud neznámá fakta – jak se tyto dvě nechvalně známé dánské ikony staly tím, čím byly, a jak si byly vzájemně oporou i oponenty ve svých vlastních životních misích. Dokázali si život užívat naplno, bojovat za své ideály, za novou vizi pro společnost. Polovina Dánska je milovala, druhá je nenáviděla. Něco takového tato země dosud nezažila.

 

Režisér Christoffer Boe je jedním z nejuznávanějších režisérů Dánska a na mezinárodní úrovni si získal řadu uznání a ocenění. Ve své sbírce má často umělecky náročná díla. Do jedné z rolí ve filmu Rekonstrukce (2003, Zlatá kamera a Prix Regards Jeune z MFF Cannes) obsadil také Nicolase Broa, který v Sexu, drogách a daních ztvárnil Mogense Glistrupu. Do role Simona Spiese si pak Boe vybral Pilou Asbæka, který se naposledy objevil v titulní roli strhujícího dramatu Únos

Christoffer Boe Pilou Asbæk, Nicolas Bro, Jesper Christensen, Jacob Højlev Jørgensen, Kasper Leisner
Christoffer Boe,
Simon Pasternak
Manuel Alberto Claro
Jonas Struck
Peter Brandt

Galerie