Objednat projekci O filmu

Snadný prachy III: Život deluxe

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Snadný prachy III: Život deluxe

(Snabba cash - Livet deluxe)

Švédsko 2013 do 15 let nevhodné 127min.
  • 15. 05. 2014
  • Drama
  • Krimi
  • Thriller

„Kruh se uzavírá.”

Původní profesí advokát, Jens Lapidus, zužitkoval ve svých románech zkušenosti z praxe u okresního soudu v Sollentuně a knihy se staly takřka přes noc bestsellery. Všechny se dočkaly filmového zpracování a také v kinech zaujaly první příčky návštěvnosti diváků.

Režie Snadných prachů 3: Život deluxe se ujal uznávaný arthousový filmový tvůrce Jens Jonsson. Absolvent Švédské filmové školy zahájil svou kariéru točením reklam a krátkých filmů. První úspěchy zaznamenal již v roce 2002 snímky K-G i nöd och lust (ocenění Cinefondation Award na MFF Cannes) a Bror mim (Stříbrný medvěd na MFF Berlín). Zlom pak nastal s jeho celovečerním debutem Král ping-pongu, který mu přinesl řadu výzamných ocenění, včetně Ceny velké poroty na Filmovém festivalu v Sundance či ceny Zlatý Hugo pro nejlepšího debutujícího režiséra (Filmový festival Chicago). Snadný prachy 3: Život deluxe je Jonssonův druhý celovečerní film.

JW žije na útěku a je rozhodnut zjistit, co se stalo s jeho zmizelou sestru Camillou. Každá stopa ho stále více zavádí do světa stockholmského organizovaného zločinu. Jorge chce provést svou poslední akci – největší loupež švédské historie. Během komplikovaných příprav však potkává Nadju, ženu ze své minulosti. Současně se do prostředí vůdce srbské mafie ve Stockholmu infiltruje policista Martin Hägerström. Série událostí vede k bojům uvnitř srbské mafie, do kterých je i nedobrovolně vtažena Natalie, dcera hlavy srbské mafie.

Jens Jonsson Matias Varela, Joel Kinnaman, Malin Buska, Martin Wallström, Dejan Cukic
Jens Jonsson,
Maria Karlsson,
podle románu Jense Lapiduse
Askild Edvardsen
Jon Ekstrand
Theis Schmidt

Galerie