Objednat projekci O filmu

Kouzlo půvabu

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Kouzlo půvabu

(Glamour)

Maďarský filmový týden (Magyar Filmszemle) - Hlavní cena v kategorii nejlepší film roku 2000
Maďarsko 2000 do 15 let nevhodné 112min.
  • Drama

„Tragikomický a poetický příběh maďarské rodiny na pozadí bouřlivých, historických zvratů maďarských dějin.”

Druhý celovečerní snímek režiséra Frigyese Gödrös s rozvětveným dějem, mapujícím téměř celé 20. století, je mozaikou zážitků, ambicí a vzpomínek několika generací maďarské společnosti. Složitost dějových zápletek není zcela realistická, příběh má spíše symbolický smysl a nese světélko naděje. I originální název filmu "glamour" implikuje nejen jistou obměnu iluzivní pozlátka, ale i zdroj blahodárné záře, shovívavě tlumící lidské slabosti či nevlídnost světa.

Hlavním hrdinou příběhu je otec Imre, který chce oživit semitskou krev svého rodu, aby se mohl oženit s německou učitelkou Gerd. Během provádění neuvěřitelně krkolomného plánu se objeví nečekané množství problémů a Imre se ocitá jednou v hřejivé lidské soudržnosti, jindy se zmítá ve složitých společenských konfliktech. Čas nezadržitelně plyne, sled dějinných událostí se zrychluje a kolem Imreho dochází ke stále absurdnější situacím.

Režisér za tento snímek získal Hlavní cenu v kategorii nejlepší film roku 2000 na nejvýznamnějším domácím filmovém festivalu Maďarský filmový týden (Magyar Filmszemle).

Frigyes Gödrös Károly Eperjes, Eszter Ónodi, Györgi Barkó, Lajos Kovács, Miklós Székely B., János Derzsi
Frigyes Gödrös
Sándor Kardos
László Melis
Mária Rigó