Objednat projekci O filmu

Loft

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Loft

Rembrandt Award (holandská divácká cena) - nejlepší holandský herec
Národní filmové ocenění ve 14 kategoriích
Holandsko 2010 do 15 let nevhodné 108min.
  • 05. 06. 2014
  • Thriller

„Láska. Lži. Libido. Malé nepříjemné překvapení dokáže změnit celý život.”

Mezinárodně oceňovaná mladá holandská režisérka Antoinette Beumer ve svém druhém celovečerním hraném filmu přináší výtečně zpracovaný napínavý thriller.

Pět nejlepších přátel, z nichž všichni jsou ženatí, se rozhodne společně obývat podkrovní byt. Sem si každý z nich za určitých podmínek může přivést milenku a nerušeně s ní trávit čas. Všechno se zdá být perfektní, až do jednoho rána, když se v podkroví najde tělo zavražděné neznámé mladé ženy. Skupina přátel se začíná navzájem podezřívat a brzy je jasné, že navzdory jejich dlouholetému přátelství vědí o sobě mnohem méně, než si původně mysleli.

Snímek Antoinette Beumer získal v kategorii nejlepší holandský herec (pro Jeroen van Koningsbruggeho) cenu Rembrandt Award, udělovanou nizozemskou veřejností prostřednictvím internetového hlasování. Obdržel národní filmová ocenění Platina film (Platinum Film) a Gouden Film (Golden Film) v 14 různých kategoriích a byl nominován i na cenu Gouden Kalvaren (Golden Calf) za nejlepší zvuk na Nederlands Film Festival.

Antoinette Beumer Katja Herbers, Kim van Kooten, Fedja van Huêt, Lies Visschedijk, Anna Drijver
Bart De Pauw,
Saskia Noort
Danny Elsen
Wolfram de Marco
Philipe Ravoet,
Annelien van Wijnbergen

Galerie