Objednat projekci O filmu

Lea a Darija

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Lea a Darija

(Lea i Darija)

WorldFest Houston 2011 - Zvláštní cena poroty
Globální židovský filmový festival v Ashkelonu 2012 - Jewish Eye
Chorvatsko 2011 do 12 let nevhodné 101min.
  • 31. 07. 2014
  • Drama

„Skutečný příběh na pozadí tragických válečných událostí.”

Příběhy založené na skutečných událostech se ne vždy podaří kvalitně a zároveň poutavě zpracovat, ale v režii Branka Ivandy vznikl pravdivý příběh o dětské soutěživosti.

Nespornou hvězdou Záhřebského dětského tanečního souboru, který v 30. letech minulého století sklízel velké mezinárodní úspěchy, byla výjimečně talentovaná třináctiletá tanečnice Lea Deutsch. Její taneční talent ji přivedl až do Berlína, kde se dívky ucházely o filmové kontrakty. Jejich popularita rostla a lístky na taneční představení v městském divadle byly vždy vyprodány. Ale když se v zemi rozmohl fašismus, byla Lea (Klara Naka) v důsledku jejího židovského původu z divadla vykázaná a nahradila ji Daria Gasteiger (Tamy Zaječí). Následné pronásledování Židů krutě ovlivnilo nejen Lein život, ale i život tanečního souboru. Lea, která byla známá jako chorvatská Shirley Temple, má najednou zakázán vstup do divadla a do jejího bezstarostného a tancem naplněného života vstupuje úzkost: hrozí jí blížící se deportace.

Snímek získal Zvláštní cenu poroty na WorldFeste v Houstonu 2011 a v roce 2012 cenu Jewish Eye na Globálním židovském filmovém festivalu v izraelském městě Ashkelon.

Branko Ivanda Klara Naka, Tamy Zajeć, Zrinka Cvitesić
Branko Ivanda
Mirko Pivcević
Alfi Kabiljo
Marin Juranić

Galerie