Objednat projekci O filmu

17 dívek

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

17 dívek

(17 filles)

IFF Bratislava 2011 - Student Jury Award, nominace na cenu Grand Prix
Nominace na cenu César 2012
Montréal World Film Festival 2011 – nominace na cenu Golden Zenith

Francie 2011 do 12 let nevhodné 86min.
  • 02. 01. 2014
  • Drama

„Jedna za všechny, všechny za jedno. Hromadné těhotenství na střední škole.”

Článek v Time Magazine, nazvaný „Těhotenský Boom v Gloucester High“, byl prvním, který odhalil unikátní skandál – během jednoho období otěhotnělo naráz více než tucet středoškolských studentek z Gloucesteru. První, kdo tento trend zpozoroval, byla školní zdravotní sestra. Příběh dívek tak začal plnit titulní stránky národních novin a stal se předmětem mnoha talk show a investigativních televizních reportáží.

Provokativní debut je portrétem skupiny znuděných puberťaček, které uzavřou nezvratnou dohodu. Když Camille náhodně otěhotní, podnítí své kamarádky a spolužačky, aby ji následovaly. Je jen otázkou času, než 17 dívek najde vhodné „dárce spermatu“ a způsobí tak vlnu pozdvižení v jinak poklidných vodách přímořského městečka.

Snímek 17 dívek byl v roce 2011 promítán na Mezinárodním filmovém festivalu v Bratislavě, kde získal ocenění Studentské poroty a zároveň byl nominován na hlavní cenu Grand Prix. Nominace na prestižní cenu César za nejlepší filmový debut a cenu Zlatý Zenit ze Světového filmového festivalu v Montrealu jen dotvrzují dobrou volbu tématu i řemeslně zpracovaný snímek autorského a režisérského dua Delphine a Muriel Coulinových.

Delphine Coulin,
Muriel Coulin
Louise Grinberg, Juliette Darche, Roxane Duran, Esther Garrel, Yara Pilartz
Delphine Coulin,
Muriel Coulin
Jean-Louis Vialard
Guy Lecorne

Galerie