Objednat projekci O filmu

Ať žije svoboda!

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Ať žije svoboda!

(Viva la libertà)

MFF Karlovy Vary 2013 - nominace na Křišťálový glóbus; Italský syndikát novinářů - cena Stříbrná stuha (Nejlepší scénář), Speciální stříbrná stuha (Nejlepší herec v hlavní roli); cena David di Donatello (Nejlepší scénář a Nejlepší herec ve vedlejší roli)
Itálie 2013 do 15 let nevhodné 93min.
  • 13. 03. 2014
  • Drama
  • Komedie

„Cestou k úspěchu může být někdy i šílenství.”

Snímek, který byl v Itálii poprvé uveden na svátek svatého Valentina, přináší svému tvůrci – režisérovi a zároveň scénáristovi Roberto Andò – jeden úspěch za druhým. Nejen, že ho Italský syndikát novinářů ocenil prestižním vyznamenáním Stříbrná stuha pro Nejlepší scénář, ale také mu přiřkl Zvláštní stříbrnou stuhu pro Nejlepšího herce v hlavní roli (Toni Servillo). Cena David di Donatello pro Nejlepší scénář a Nejlepšího herce ve vedlejší roli, či nominace na Zlaté glóby nebo na Křišťálový glóbus z MFF Karlovy Vary jen potvrzují nezvratné přednosti italského tvůrce a jeho filmu. Mistrně vykreslená politická scéna současné Itálie jde ruku v ruce se strhujícím hereckým výkonem Toniho Servilla, který v dvojroli předního politika a jeho bratra nedá divákům vydechnout až do závěrečných titulků a ani po odchodu z kina neopustí jejich mysl.

Enrico Olivieri, předseda nejsilnější politické strany, je na pokraji krize. Preference jeho strany stále klesají a volby se nezadržitelně blíží. Jedné noci však Olivieri zmizí. Ve společenských a stranických kruzích se rychle šíří fámy a dohady a šedá eminence, Andrea Bottini, usilovně přemýšlí, jak situaci zachránit. V jeho hlavě se tak zrodí šílený a hazardní plán – podsunout veřejnosti Olivieriho bratra – dvojče. Důvtipný filozof, který trpí bipolární depresí, je však pravým opakem svého bratra. Poetické a srozumitelné vyjadřování, žoviální přístup k lidem a rozesmátá tvář jsou klíčem ke strmému vzestupu preferencí strany. Nebývalý obdiv a popularitu politika však kdosi ze zákulisí sleduje a vyčkává…

Roberto Andò Toni Servillo, Valerio Mastandrea, Valeria Bruni Tedeschi
Roberto Andò,
Angelo Pasquini,
podle novely Roberto Andò
Maurizio Calvesi
Angelo Barbagallo
Clelio Benevento

Galerie