Objednat projekci O filmu

Příběh dětí a filmu

Přílohy

Partneři

Kino CS Doku CS
Muzika CS Film Europe Channel

Příběh dětí a filmu

(A Story of Children and Film)

Velká Británie 2013 přístupné 101min.
  • 06. 10. 2014
  • Dokumentární

„Pohled do dětské duše filmovou kamerou.”

První celosvětový film o dětech z pohledu globální kinematografie. Velký nadšenec a neuvěřitelný znalec filmu, Mark Cousins, přináší divákům vášnivý a poetický portrét dětského světa – jeho surrealismus, osamělost, humor, destruktivnost i vznětlivost – sestavený z 53 filmů z 25 zemí světa. Cousins zahrnul do svého výběru jak filmové klasiky jako E.T. – Mimozemšťan či Červený balónek, tak i desítky téměř neznámých mistrovských kousků (většinu z nich režírovaly ženy). Stejně jako ve svém monumentálním dokumentu Příběh filmu: Odysea, Cousins přináší různé myšlenky, se kterými si s lehkou elegancí pohrává, přechází z jednoho filmu do druhého a zkoumá tak různé cesty a podoby dětství tak, jak je různí režiséři vnímali a ve své tvorbě zobrazovali.

 

Rok po 15hodinovém filmovém „maratonu“ Příběh filmu: Odysea, mapujícího vývoj filmu od samého začátku až po současnost, si Cousins opět získal uznání kritiků i diváků. Ihned po premiéře filmu v soutěžní sekci Mezinárodního filmového festivalu v Cannes 2013 ho filmoví kritici vysoko ohodnotili a v médiích se objevili velmi pozitivní recenze. Peter Bradshaw (The Guardian) napsal, že se jedná o „bystrou a pohotovou filmovou esej představující mozaiku klipů, obrazů a okamžiků dětí ve filmech.“ A Todd McCarthy z Hollywood Reporter zase ocenil Cousinsův „erudovaný a osobitý“ průzkum světa dětí v oblasti filmu.

 

Dokumentární snímek Příběh dětí a filmu Vám otevře oči. Představuje mezník ve filmové historii, který je oslavou dětství i filmů.

Mark Cousins
Mark Cousins
Mark Benoliel,
Mark Cousins
Olvier Messiaen,
Alijoscha Zimmerman
Timo Langer

Galerie