Objednat projekci O filmu

Život té druhé

Přílohy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu
FANonline

Život té druhé

(La vie d'une autre)

Francie, Lucembursko, Belgie 2012 do 12 let nevhodné 97min.
  • 15. 08. 2013
  • Drama
  • Komedie
  • Mysteriozní

„Ne každé ranní procitnutí přináší radostné poznání.”

Celovečerní hraný debut mladé talentované francouzské herečky a režisérky Sylvie Testud (Lurdy, 2009; Edith Piaf, 2007) přináší adaptaci stejnojmenného románu Frédériquea Deghelta. Lehká romantická komedie je jako správně namíchaný drink s tajemstvím, zlehka přikořeněný dávkou mysterie i dramatu.

Příběh začíná setkáním Marie a Paula, kteří prožívají lásku na první pohled. Naplánují a učiní si výlet na pláž a vášnivá noc může začít. Ale druhý den ráno se Marie vzbudí a s hrůzou zjistí, že si nedokáže vzpomenout na posledních deset let svého života. Překvapená se dozvídá, že se provdala za Paula a jejich manželství je v krachu. Zjistí, že je matkou citlivého malého chlapce, že řídí mocnou nadnárodní společnost s cennými papíry a že je majitelkou pohádkového bytu s romantickým výhledem na Eiffelovu věž. Stále však netuší, jak se to všechno mohlo stát a jak k tomu všemu došlo.

Příběh zkoumá Mariinu amnézii až do chvíle, kdy si začne uvědomovat, jakou byla kdysi svobodnou dívkou, letící světem s lehkostí motýla, a jakou ženou se postupně po letech manželství a mateřství stala.

Sylvie Testud Juliette Binoche, Mathieu Kassovitz, Aure Atika, Danièle Lebrun, Vernon Dobtcheff
Claire Lemaréchal,
Sylvie Testud,
podle stejnojmenné knihy
Frederique Deghelt
Thierry Arbogast
André Dziezuk
Yann Malcor

Galerie