Objednat projekci O filmu

Čekající ženy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

Čekající ženy

(Kvinnors väntan)

Švédsko 1952 do 15 let nevhodné 107min.
  • Drama
  • Komedie

„Rozpravy o manželství, nevěře a manželských traumatech čtyř žen.”

V první polovině 50. let vytvořil švédský režisér Ingmar Bergman méně známý, ale působivý a emocionálně silný film o intimních zpovědích čtyř vdaných žen.

Rakel, Marta, Karin a Annette jsou vdané za čtyři bratry a ve starém letním sídle ve společnosti Martiny svobodné sestry Maj čekají na vytoužený návrat manželů z jejich služební cesty ze Stockholmu. Aby si ukrátily čas a zahnaly nudu, vyprávějí si intimní příběhy ze svého manželského i nemanželského života. Zatímco čtyři ženy vedou rozhovory o svých tajných milostných aférách a traumatech, před mladičkou Maj se postupně odhaluje kvarteto manželské nevěry, kompromisů, odpírání, smíření a deziluze .

Závěrečnou obrazovou sekvencí úniku dvou mladých milenců Bergman prokazuje dokonalé zvládnutí filmových výrazových prostředků. Bergman potvrzuje své mistrovství ve všech aspektech filmové exprese i kombinací dramatických prvků s komickými a manipulací s filmovými obrazy, které jsou plné metaforických symbolů během emocionálně působivého svádění či během radosti a vzrušení z nastávajícího rodičovství.

Ingmar Bergman Anita Björk, Eva Dahlbeck, Maj-Britt Nilsson, Birger Malmsten, Gunnar Björnstrand
Ingmar Bergman
Gunnar Fischer
Erik Nordgren
Oscar Rosander