Objednat projekci O filmu

...ale film je moje milenka

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

...ale film je moje milenka

(...men Filmen Är Min Älskarinna)

Švédsko 2010 do 15 let nevhodné 66min.
  • Dokumentární

„Živý portrét umělce, který ve světě filmu zanechal ojedinělou a nesmazatelnou stopu.”

Druhá část dokumentu, který vypráví o životě a tvorbě velikána světového filmu Ingmara Bergmana. Očima Liv Ullman sledujeme jeho kroky životem i kariérou a cenné rozhovory poskytují lidé, pro které Bergman byl, je a bude opravdovým vzorem - Woody Allen, Olivier Assayas, Bernardo Bertolucci, Arnaud Desplechin, John Sayles, Martin Scorsese či Lars Von Trier. Ti na něj vzpomínají s láskou a vděkem. Ingmar Bergman byl člověk, který viděl v každém svém projektu novou výzvu - jak pro sebe, tak pro lidi, se kterými pracoval.

Režisér Stig Björkman v roce 2009 shromáždil materiál, který se točil od roku 1965, během příprav a natáčení Bergmanových filmů. Doplnil ho vyprávěním autorovy oblíbené herečky a komentáři sedmi významných, současných tvůrců, čímž vznikl jedinečný dokument, který přináší portrét švédského režiséra, scénáristy a producenta v oblasti filmu, divadla a televize - jednoduše jednoho z nejvýznamnějších filmařů 20. století. Název druhého dílu ze dvou propojených dokumentů odkazuje na umělcův citát: "Divadlo je moje manželka, ale film je moje milenka."

Stig Björkman Ingmar Bergman, Liv Ullmann, Woody Allen, Olivier Assayas, Ingrid Bergman, Martin Scorsese, Lars von Trier
Stig Björkman
Matti Bye
Dominika Daubenbüchel sfk