Objednat projekci O filmu

Marie Krøyer

Přílohy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

Marie Krøyer

MFF Praha - Febiofest 2013
MFF Chicago 2012 - nominace na cenu Zlatý Hugo

Dánsko, Švédsko 2012 do 15 let nevhodné 100min.
  • 18. 04. 2013
  • Biografický
  • Drama

„Příběh Marie Krøyer, považované ve své době za nejkrásnější ženu Dánska.”

Mezinárodně uznávaný filmový režisér Bille August se svým snímkem Marie Krøyer vrací po 25 letech opět do rodného Dánska a divákům přináší intimní příběh ženy ze začátku 20. století, inspirovaný skutečnými událostmi.

Bille August se dostal do mezinárodního povědomí filmem Pelle Dobyvatel (1987), který získal na MFF Cannes Zlatou palmu, a v roce 1989 mu Americká filmová akademie udělila Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Po obdržení dalších prestižních filmových cen za film S nejlepšími úmysly (1992) – scénář napsal Ingmar Bergman – odešel do zahraničí a režíroval několik mezinárodních koprodukčních projektů (Dům duchů, Stopy ve sněhu, Bídníci ad.). Za svou celoživotní práci filmového režiséra byl odměněn rytířským řádem Dánského a Švédského království.

Augustův nejnovější film vypráví příběh umělkyně Marie Krøyer, manželky mentálně postiženého dánského malíře P.S. Krøyera, která se zmítá mezi sociálními rolemi oddané manželky, starostlivé matky a kreativní umělkyně. Na dovolené ve Švédsku však pozná hudebního skladatele Huga Alfvéna, do kterého se vášnivě zamiluje.

Film byl v roce 2012 nominován na cenu Zlatý Hugo na MFF v Chicagu.

Bille August Birgitte Hjort Sørensen, Søren Sætter-Lassen, Sverrir Gudnason
Peter Asmussen,
Anastassia Arnold (knižní
předloha)
Dirk Brüel,
DFF
Stefan Nilsson
Gerd Tjur

Galerie