Objednat projekci O filmu

Norský ninja

Přílohy

Partneři

Cinema Radio Wave
Film Europe Channel CSFD
Film Europe

Norský ninja

(Kommandør Treholt & ninjatroppen)

Fantastic Fest 2010 - Nejlepší herec, Nejlepší režie
MFF Cannes 2010
SITGES 2010
Norsko 2010 do 12 let nevhodné 77min.
  • Akční
  • Komedie

„Neskutečný příběh o skutečném norském politikovi Arne Treholtovi, který jako norský ninja chrání svoji zem během Studené války, za časů špionáže.”

V roce 1984 byl vysoce postavený norský diplomat jménem Arne Treholt zadržen za předání státních tajemství KGB. Brzy se z toho stal nechvalně známý skandál norské historie, který zničil Treholtovu pověst velkého patriota. V roce 2010 se Arne Treholt vrátil na titulní stránky novin, a hlavně na plátna kin, kdy režisér/scénárista Thomas Cappelen Malling představil snímek Norwegian ninja, psychedelický euro krimi příběh o bojovém umění, ve kterém představuje Treholta jako mozek tajných sil moderních „stínových bojovníků“, svěřených Kingu Olavovi, aby bránili Norsko.

Poté, co v roce 2010 způsobil v Cannes značný rozruch, byl film vybrán do soutěže v Sitges 2010 a oceněn na Fantastic Fest 2010 cenami pro nejlepšího herce a režiséra. S cílem stát se kultovní klasikou, Wall Street Journal film popisuje jako „zábavnou a výhružnou, absurdní a chytrou – vynikající práci žánrového filmařství, která autoritativně převrací podobu špionážního thrilleru.“

Thomas Cappelen Malling Mads Ousdal, Jon Øigarden, Linn Stokke, Amund Maarud
Thomas Cappelen Malling
Trond Høines
Gaute Tønder
Simen Gengenbach

Galerie