Objednat projekci O filmu

Loď do Indie

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

Loď do Indie

(Skepp till India land)

MFF Caness 1947 - Zlatá palma (nominace)
Švédsko 1947 do 15 let nevhodné 98min.
  • Drama

„Milostné drama, jehož rozuzlení může mít pro všechny zúčastněné tragické následky.”

Snímek natočený podle stejnojmenné divadelní hry Martina Soderhjelma přivedl Ingmar Bergman na filmová plátna v roce 1947. Příběh námořníka, který se po dlouhých sedmi letech vrací na pevninu, byl jedním z posledních, které tento světoznámý filmař natočil podle cizího námětu.

Loď do Indie vypráví příběh Johannese, který se plaví přes oceán do Indie společně se svým despotickým otcem, matkou a varietní zpěvačkou Sally. Dlouholeté spory otce se synem se stupňují, když se oba muži zamilují do Sally a oba ji za každou cenu touží získat. Koho z nich Sally skutečně miluje? Rozhodne se pro vztah, který jí zajistí pohodlný a bezpečný život, nebo dá přednost hlasu svého srdce?

Scény plné zoufalství, utrpení a lásky doplňuje důkladné vykreslení rodinných vztahů, které Bergman často prezentuje i ve svých dalších filmech. Dalším typickým prvkem jeho filmů je i postava přísného otce nebo mlčení a bezcitnost Boha. Birger Malmsten, který zde ztvárnil Johannese, si zahrál také v dalších Bergmanových filmech. Loď do Indie byla v roce 1947 uvedena na MFF v Cannes a byla nominována na hlavní cenu Zlatá palma.

Ingmar Bergman Holger Löwenadler, Anna Lindahl, Birger Malmsten, Gertrud Fridh
Ingmar Bergman
Göran Strindberg
Erland von Koch
Tage Holmberg