Objednat projekci O filmu

Vegas

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

Vegas

MFF Řím 2009 - Zvláštní uznání poroty (sekce filmů pro mládež)
Black Nights Tallin - Cena poroty
Norsko 2009 do 12 let nevhodné 108min.
  • Drama

„Svoji rodinu si nevybereš. Své přátele ano.”

Třetí celovečerní hraný snímek mezinárodně úspěšného a oceňovaného norského režiséra Gunnara Vikene, jehož hraný debut Himmelfall (2002) se ve skandinávských zemích stal obrovským hitem, vypráví příběh tří mladých lidí, kteří ztratili všechno a během hledání smyslu svého života se ocitají na společné cestě za štěstím, která je plná lásky, důvěry, ale i nenávisti a zloby.

Poté, co se Thomas stane svědkem zmlácení své matky, je poslán do domova mládeže. Vůbec netuší, kde je jeho mladší bratr a nemá žádnou šanci tuto informaci získat. Thomas si však umíní, že ho za každou cenu najde. V domově potkává Marianne, která jde z problému do problému, a Terje, který vypadá jako z jiné planety. Všichni tři zjišťují, že mají stejný sen, a společně se vydávají na cestu, aby našli svůj domov a místo v životě. Ani jednoho však nečeká to, co si původně přáli.

Snímek o problematice rodiny v současném světě získal v roce 2009 Zvláštní uznání poroty na MFF v Římě v sekci Alice in the City, zaměřené na dětské filmy a filmy pro mládež, Cenu poroty na Filmovém festivalu Black Nights v estonském Tallinnu a jiná domácí filmová ocenění.

Gunnar Vikene Anders Baasmo Christiansen, Helge Jordal, Kyrre Haugen Sydness, Karoline Stemre, Jørgen Hausberg Nilsen, Sindre Kvalsvåg Jacobsen
Gunnar Vikene,
Torun Lian
Marek Septimus Wieser
Ginge Anvik
Jon Endre Mørk