Objednat projekci O filmu

Hlas

Přílohy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

Hlas

(Ses)

MFF Ankara - Nejlepší kamera, Nejlepší hudba
Turecko 2010 do 15 let nevhodné 97min.
  • 08. 08. 2013
  • Horor
  • Thriller

„Atmosférický thriller s temným podtextem, který v převážně poetické turecké kinematografii zavádí tradici oblíbeného žánru.”

Zkušený scenárista a režisér Ümit Ünal, jehož předešlé filmy získaly mnoho prestižních ocenění na mezinárodních filmových festivalech v Istanbulu, Ankaře či v Antalyi, tentokrát ve spolupráci s filmovým kritikem a spisovatelem Uygar Şirinem obohacuje současný poetický turecký film o psychologický hororový snímek. Ten i navzdory neexistenci tradice žánrových tvořivých tendencí v kontextu lokální kinematografie získal hned po svém uvedení cenu za nejlepší kameru a nejlepší zkomponovanou hudbu na MFF v Ankaře.

Snímek Hlas vypráví příběh ženy, ke které začne promlouvat zvláštní hlas, přicházející ze záhadného zdroje, a odhaluje její doposud nikým nepoznaná fakta a souvislosti. Zdá se, že je to Boží hlas, avšak brzy se začne zintenzivňovat a Deryin život se změní v noční můru.

Ünalova inteligentní žánrová chuťovka je plná referencí a motivů turecké kultury a poukazuje především na aktuální problém současné globální společnosti, na tematiku disfunkční a traumatizované rodiny.

Ümit Ünal Selma Ergec, Mehmet Gunsur, Isik Yenersu
Uygar Sirin
Turksoy Golebeyi
Mehmet Cem Unal
Cicek Kahraman,
Natalin Solakoglu

Galerie