Objednat projekci O filmu

Italský klíč

Přílohy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

Italský klíč

(The Italian Key )

Ceny Angel Awards 2011 (nejlepší kamera, kostýmy a hudba) - MFF Monako 2011
Nejlepší film - Feel Good Film Festival 2011
Nejlepší film (kategorie Women behind the Camera) - MFF Tulsa
Finsko, USA, Itálie, Velká Británie 2011 do 12 let nevhodné 95min.
  • 18. 07. 2013
  • Drama
  • Komedie
  • Romantický

„Romantická pohádka o hledání vlastní identity, minulosti, ale i lásky a smyslu života.”

Hraný debut finské herečky, scenáristky a režisérky Rosy Karo oslovil už mnoho diváků i filmových profesionálů a získal velké množství ocenění na větších i menších filmových festivalech, na kterých různé filmové poroty oceňovaly zejména scénář a hudbu. Navíc, na Feel Good Film Festival v roce 2011, kde Italský klíč absolvoval svou světovou premiéru, film získal cenu za nejlepší film, na Filmovém festivalu Route 66 cenu Best of Fest a na Mezinárodním filmovém festivalu Prince Edward Island cenu za nejlepší zahraniční film. V tom stejném roce tento film ocenili i diváci na Mezinárodním filmovém a hudebním festivalu Temecula Valley v kategorii nejlepší hraný film a na Park City Film Music Festival v americkém státě Utah za mimořádný hudební počin v hraném filmu. Samotná Rosa Caro získala za snímek cenu Best Film Award na Mezinárodním filmovém festivalu v Tulse v Oklahomě v kategorii „Women Behind the Camera“.

Film Italský klíč vypráví příběh devatenáctileté ženy – sirotka – která dostane jako svoje jediné dedictví starožitný klíč, díky kterému odemkne starou vilu v Itálii a spolu s ní i záhady její vlastní rodiny.

Snímek Rosy Karo vyniká vizuálně propracovanými záběry, vytvářejícími idylickou atmosféru letního italského venkova, a podmanivou průvodní hudbou finského skladatele Tuomasa Kantelinena, který získal už dvě národní filmové ceny Jussi Awards za práci s finským režisérem Olli Saarelem.

Rosa Karo Gwendolyn Anslow, Joana Cartocci, Elsa Cartocci, Leo Vertunni, Andreas Wilson, Richard Ulfsäter, Joeanna Sayler
Rosa Karo
Gianni Gianelli,
Ville Tanttu
Tuomas Kantelinen
Paul Martin Smith,
Pauliina Punkki

Galerie