Objednat projekci O filmu

Domov

Přílohy

Partneři

Radio1 Kino CS
Cinema Filmserver
Film Europe Channel Onyx Vision
FDb.cz Svět filmu

Domov

(Dom)

Ruská filmová akademie - Ceny Nika (Nejlepší herecký výkon)
Rusko 2012 do 15 let nevhodné 109min.
  • 05. 09. 2013
  • Akční
  • Drama

„V konfrontaci s vlastní minulostí je možné, že nás pohltí víc, než jsme si původně mysleli.”

Ruský režisér převážně žánrově čistých akčních filmů přináší ponurý filmový žalozpěv o vyrovnávání se s vlastní minulostí, který je určený náročnějšímu publiku.

V rozlehlém domě uprostřed ruských stepí se schází celá široká rodina. Když se po 25 letech náhle na prahu dveří objeví i nejstarší syn Viktor, na světlo začnou vyplavovat dosud nedořešené rodinné konflikty. Nikdo však nemá ani tušení, že Viktor utíká před svou temnou minulostí a že bezcitní nájemní zabijáci v černých oblecích neúnavně hledají jeho tajný úkryt. Skutečným ohrožením už tedy nejsou jen komplikované rodinné vztahy, ale nebezpečí, které na ně číhá venku.

Oleg Pogodin vytváří skličující, ale poetický film s podmanivou silou filmových obrazů, kde je cítit vliv nejen ruských filmových velikánů Andreje Tarkovského či Nikity Michalkova, ale i amerických westernů se silným motivem osudovosti a divoké přírody.

Sergej Garmaš, představitel pronásledovaného Viktora, získal za svůj přesvědčivý herecký výkon prestižní sošku Nika, ruskou obdobu amerických Oscarů, kterou uděluje Ruská filmová akademie.

Oleg Pogodin Sergey Garmash, Bogdan Stupka, Ekaterina Rednikova, Vladimir Epifantsev
Oleg Pogodin
Antoine Vivas-Denisov
Eduard Artemiev
Alexander Amirov

Galerie